"25 under 25". Młodzi i zdolni wciąż poszukiwani

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 14:20
Wystartowała trzecia edycja konkursu "25 under 25", którego celem jest wyłonienie 25 ambitnych osób przed 25. rokiem życia, chcących zmienić społeczno-gospodarcze oblicze Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Prawdź także
turysta1200.jpg
Przewodnicy z 4 kontynentów połączyli siły. Dzielą się pasją i przepisami

Jest to unikalna inicjatywa w skali globalnej, którą zapoczątkowało warszawskie biuro McKinsey & Company wraz z miesięcznikiem Forbes w 2018 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi Polacy będą mierzyć się w pięciu kategoriach. Wśród nich są "Biznes i nowe technologie", "Nauka" oraz "Wspieranie różnorodności". W tym roku pojawiają się też dwie nowe kategorie - "Zrównoważony rozwój i klimat" oraz "Walka ze skutkami pandemii". W projekcie wyłonionych zostanie 25 finalistów, w tym 5 laureatów. Ich lista opublikowana zostanie na łamach kwietniowego wydania magazynu „Forbes”. Dodatkowo laureaci otrzymają stypendium w wysokości 10 tysięcy złotych oraz wsparcie wyjątkowego mentora przez rok od zakończenia konkursu. O tej inicjatywie porozmawiamy z Rafałem Domańskim z McKinsey & Company.

Czytaj także
Pixabay warzywa 1200.jpg
Klimatarianizm. Dieta, która może pomóc Ziemi

W audycji także:

  • Kampania Follow me to be heathy with Europe Campaign, która ma zachęcić młodych do jedzenia owoców i warzyw.
  • Zmiana klimatu wpłynie na zdrowie przyszłych pokoleń - tak twierdzą naukowcy, a wyniki najnowszych badań publikują w sieci.
  • Cykl ekonomiczny: Koszt wigilii przyrządzonej samodzielnie a ceny cateringu wigilijnego

***

Na audycję "Pierwsze słyszę" zapraszamy we wtorek (15.12) po godz. 6.05. Program poprowadzi Kamil Jasieński.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka praca młodzież
Czytaj także

Młodzi na rynku pracy. "Niepewni, często bez planu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 16:30
Z ostatnich badań Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób poniżej 25. roku życia w całej Unii Europejskiej wynosi średnio 16 proc. Jak sytuacja wygląda w Polsce?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawody przyszłości. Co nas czeka na rynku pracy?

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 17:30
Frontier jobs, last-mile jobs, wealth jobs - to pojęcia, które pojawiają się w prognozach dotyczących przyszłości rynku pracy. - Szacuje się, że dzisiejsi uczniowie podstawówek będą pracować w 65 proc. zawodów, które dziś jeszcze nie istnieją - mówi manager Tomasz Owsianko.
rozwiń zwiń