"Czekamy, czekamy!" - składanka pełna nostalgii i buntu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 17:16
Właśnie ukazała się składanka konkursu "Czekamy, czekamy!" im. Roberta Brylewskiego. Album dostępny jest już w sieci.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

"Czekamy, czekamy!" im. Robert Brylewskiego to - jak podkreślają organizatorzy - konkurs songwriterski, czyli dla autorów piosenek. - Weszliśmy w to wydarzenie w dobie pandemii, dlatego wiele z nadesłanych do nas utworów miało charakter nostalgiczny, nieco melancholijny, ale także buntowniczy - mówił Andrzej Sieczkowski z Poleskiego Ośrodka Sztuki, jeden z organizatorów konkursu. - Wielu z muzyków zdecydowało się z czasu wolnego, który im dano przez pandemię, zrobić użytek, stworzyć coś cennego i ważnego, co bardzo mnie cieszy.

Posłuchaj
09:29 ps brylewski konkurs czwórka 20042021.mp3 O konkursie i krążku "Czekamy, czekamy!" opowiada Andrzej Sieczkowski (Pierwsze słyszę/Czwórka) 

Czytaj także:

W wielu z nadesłanych utworów obok gitary i perkusji pojawia się ciekawe instrumentarium, niebanalne brzmienia. - Oczywiście zgłosiło się do nas wiele zespołów, ale byli także soliści, których utwory były bardzo osobiste, napisane nierzadko dla kogoś, a nie dla samego siebie, eksperymentalne, napisane z pianinem - to wszystko tworzy bardziej rozbudowany charakter konkursu - podkreślał gość Czwórki. Jak przekonywał, jednym z warunków było to, by nadesłany utwór był w języku polskim, nie był też wcześniej emitowany na radiowej antenie i w sieci. 

Źr., AsfaltRecords/Róża - Oczy

Oprócz towarzyszących premierze składanki dwóch teledysków do zwycięskich utworów - grupa "Oczy" grupy Róża, a także "Złota Rybka" Jerzego Granowskiego, organizatorzy postanowili wyróżnić 13 kolejnych twórców, którzy znaleźli się w pełnym materiale. - Zespół Róża to wybór jurorów, a Jerzy Granowski - wykonawców - opowiadał gość Czwórki. - Na składance pojawili się także inni wykonawcy, o części z nich wiemy, że mają plany wydawnicze.

Źr. Poleski Ośrodek Sztuki/Jerzy Granowski "Złota Rybka"

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi:  Kamil Jasieński

Gość: Andrzej Sieczkowski (Poleski Ośrodek Sztuki)

Data emisji: 20.04.2021

Godzina emisji: 08.15

kd

Czytaj także

Igor Seider z projektem Kambo. "Mama Selita potrzebowała oddechu"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 22:01
Igor Seider, wokalista grupy Mama Selita powraca z nowym projektem, czyli Kambo. Muzycy już planują nagranie materiału na EP-ke i przyszłoroczne koncerty. 
rozwiń zwiń