X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieprzeciętni 2017. Zwyciężył Mateusz Zaremba!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 19:00
Wysłał pierwszą crowdfundingową misję balonową w stratosferę i wykonał rekonstrukcję satelity Lem, która trafiła na wystawę w ONZ w Wiedniu. Jest jednym z dwóch Polaków, którzy dostali się na elitarne studia Aerospace na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Ma... 19 lat.
Audio
  • Gala Nieprzeciętni 2017 - wyjątkowe wydarzenie (Nieprzeciętni 2017/Czwórka)
Mateusz Zaremba
Mateusz ZarembaFoto: Czwórka

nieprzeciętni 1200 screen.jpg
Zobacz więcej - Nieprzeciętni 2017

22 czerwca w studiu radiowej Czwórki ogłoszono wyniki plebiscytu Nieprzeciętni 2017. Tegorocznym laureatem został Mateusz Zaremba z Serocka, 19-letni konstruktor rakiet, cewek Tesli i robotów minisumo. Galę finałową uświetniła swoim występem jedna z jurorek plebiscytu, Marika Marta Kosakowska.

Zaremba jest jednym z dziesięciu finalistów Plebiscytu Czwórki Nieprzeciętni 2017. Jego dwie największe pasje to świat nauki i żeglarstwo, a jego motto to "wystarczy tylko chcieć". - Chciałbym teraz realizować różne projekty, spełniać nie tylko swoje marzenia. Chciałbym, by świat był szczęśliwszy - mówił po zwycięstwie.

Trudno wymienić wszystkie dotychczasowe dokonania Mateusza, ale warto wiedzieć, że buduje rakiety, cewki Tesli, roboty minisumo, a także gra na gitarze i pianinie. Należał do European Youth Council of KiiCS project (Knowledge Incubation in Innovation and Creation for Science) oraz był członkiem załogi STS Fryderyk Chopin i przepłynął przez Atlantyk. - Trzeba efektywnie wykorzystywać czas, by móc robić to wszystko. Ale im więcej czasu się pracuje, tym dłuższa staje się doba - tłumaczył. Po ogłoszeniu wyników mówił też m.in., jak skonstruować rakietę w warunkach domowych i zdradził, jak - pracowicie - będzie spędzał tegoroczne wakacje.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: w "Nieprzeciętnych" liczy się osobowość

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 12:42
Roma Gąsiorowska, aktorka, reżyserka, pojawiła się w Czwórce w związku z trwającym plebiscytem. - Nawet jeśli nie jest się artystą, można zrobić sztukę ze swojego życia - mówiła jako jurorka Nieprzeciętnych 2017.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc: do nieprzeciętności prowadzi wiele dróg

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 18:00
- Na prozie życia buduje się bazę do tego, by być nieprzeciętnym - przekonuje Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy i członek Kapituły Plebiscytu Nieprzeciętni 2017. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika Marta Kosakowska: nieprzeciętni to ci, którzy wystają i chce im się bardziej

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 15:40
- Wśród zgłoszeń mamy m.in. dziewczynę, która humorem uwielbia rozbrajać bombę napięcia między ludźmi oraz duże grono społeczników - Mariką Martą Kosakowską, jurorką w Plebiscycie Nieprzeciętni 2017.
rozwiń zwiń