Penspinning. Sport dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 19:00
Czym właściwie jest penspinning? To przeróżne manewry długopisem w dłoni. Jedni mogą traktować penspinning jak sport, inni jak zabawę i sposób na zabicie nudy. Najbardziej wytrwali penspinnerzy potrafią kręcić długopisem kilkanaście godzin.

Żonglerka długopisem to w Polsce zajęcie niszowe, ale w Chinach robi furorę i właśnie tam 23 sierpnia odbyły się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. W tych zawodach brało udział  dwóch Polaków: Michał Tomański i Daniel Stradowski, którzy będą gośćmi audycji "Na 4 ręce".
Poznamy też Małgosię Kokot z Poznania, której palce są równie niezwykłe. Pisze, rysuje w obie strony dwiema rękami, również jednocześnie. Pisząc od lewej do prawej, Małgosia ma identyczny charakter pisma. Potrafi naśladować praktycznie wszystkie charaktery pisma.

Czytaj także: Penspinning to nie tylko sport. To sztuka <<<

Po północy zaprosimy Was na reportaż "Lekcja pisania" autorstwa Ewy Michałowskiej. W warszawskim Wilanowie uruchomiono warsztaty kaligrafii. Wśród zainteresowanych jest wielu młodych ludzi. Co skłoniło ich do nauki?

Na audycję "Na cztery ręce" zapraszamy we wtorek, 23 wrzesnia, od godz. 23.00.

(kd)

Czytaj także

Jurek Owsiak książki kupuje w supermarkecie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 13:00
Najpierw rozkręcał Letnie Zadymy w Środku Zimy, potem nakręcił nas, Polaków do bezinteresownego pomagania. Jurek Owsiak - szef najgłośniej grającej orkiestry w Polsce - opowiedział nam o swoich ulubionych książkach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gosia Zdziechowska - zaklinaczka zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 08:00
Gosia Zdziechowska jest dziennikarką, której pasją są zwierzęta. Postanowiła jeździć po całym świecie jako wolontariuszka, by opiekować się dzikimi stworzeniami. Zwierzęta się jej nie boją, ani jej nie atakują. Spędza noce z gepardami, chodzi na spacery z lwami i przytula się do tygrysów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Woltyżerka - miks tańca, gimnastyki i jazdy konnej

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 10:00
Początki tej dyscypliny sięgają starożytności, ale nigdy nie udało się jej zdobyć takiej popularności, by na stałe wejść do programu olimpijskiego. Woltyżerka wymaga niezwykle ciężkiej pracy i samokontroli. W końcu trzeba równocześnie panować nad koniem, swoim ciałem i nerwami.
rozwiń zwiń