X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tłum sfinansuje twój biznes

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 13:50
Już w 2012 roku bardzo głośno zrobiło się o crowdfundingu, czyli fajnym sposobie na pozyskanie pieniędzy na realizację własnego biznesu, projekt artystyczny czy spełnienie marzeń.
Audio

Okazuje się, że jeśli ktoś ma dobry pomysł i potrafi go odpowiednio zaprezentować, to może od obcych ludzi zebrać pokaźną sumę pieniędzy. Dzięki temu może zrealizować swoje marzenie np. o nakręceniu filmu, wydaniu książki czy organizacji konferencji, a także wielu innych.

- Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, to szansa na realizację własnych marzeń i szansa na realizację planów. Mechanizm ten pozwala na zebranie kapitału na realizację bardzo szerokiego spektrum projektów od bardzo dużej społeczności, która wpłaca niewielkie kwoty, ale razem zbiera się to na sumę potrzebną, by pomysł zrealizować -mówi Karol Król, redaktor naczelny portalu crowdfunding.pl. - Należy to rozróżnić od zbiórek charytatywnych czy społecznych, ponieważ twórca takiego projektu za każdą wpłatę oferuje w zamian jakieś świadczenie zwrotne - możliwość uczestnictwa, produkt, usługę. Świadczenie zwrotne jest uzależnione od wysokości kwoty wsparcia - wyjaśnia.

Wielu ludzi bardzo chętnie włącza się w crowdfundingową pomoc. Często liczy się dla nich projekt, lubią emocjonalną wartość uczestnictwa w projekcie, mniej liczy się dla nich produkt czy usługa, którą otrzymają w zamian.

Często crowdfunding mylony jest ze zbiórkami publicznymi na cele charytatywne, a to zupełnie inna bajka. Karol Król zaznacza, że ten mechanizm pozyskiwania funduszy jest w Polsce legalny, gdyż jest jakby transakcją handlową, tylko odłożoną w czasie.

Idea crowdfundingu jest bardzo ciekawa, mimo to w Polsce dopiero nabiera rozpędu. Na jakie inicjatywy ludzie zbierają pieniądze, czy inni chętnie je finansują dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Olgi Mickiewicz i Kamila Jasieńskiego z Karolem Królem z audycji "Na cztery ręce".

Posłuchaj również załączonej rozmowy z Mają Baczyńską, której dzięki portalowi crowdfoundingowemu udało się zebrać pieniądze na realizację filmu, a także z Jackiem Pałaszewskim i Remigiuszem - jeden z nich zbiera na retro kawiarnię na kołach, a drugi na wioskę fantasy.

Istnieją też inne inicjatywy wspierające małe pomysły na biznes, do nich należą Inkubatory Przedsiębiorczości - posłuchaj.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grunt to dobry biznes plan

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2012 17:07
Już od ośmiu lat Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości organizują konkurs na najlepszy biznes plan. Wszystkich laureatów łączy to, że potrafili wyczuć niszę na rynku. Gościem audycji "Pod lupą" był współorganizator konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie można szukać finansowania swoich pomysłów - fundusze Venture Capital

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 13:40
rozwiń zwiń

Czytaj także

W co inwestować, aby zarobić?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 07:40
Akcje, fundusze, lokaty bankowe, a może obligacje skarbowe? Co w obliczu spowolnienia gospodarczego może przynieść zysk? Ekonomiści ostrzegają – na pewno powinniśmy uważać na oferty z "gwarantowanym zyskiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ekonomicznie zarządzać funduszami

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2012 00:00
O nowoczesnych rozwiązaniach do zarządzania funduszami inwestycyjnymi, emerytalnymi oraz usługami agenta transferowego - z Adrianem Andrewsem, Dyrektorem Zarządzającym firmy Linedata na Europę Północną rozmawia Cezary Tchorek-Helm.
rozwiń zwiń