Hokus-pokus, czyli czary w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2013 11:00
Iluzjonista z tytułem doktora odwiedził Czwórkę. Na naszych oczach zamienił 10 złoty na 50 - zobacz to!
Audio
Jędrzej Bukowski
Jędrzej Bukowski

"Czary młodej pary", "Casino", "Stolikowy" - to tytuły pokazów iluzjonisty, Jędrzej Bukowskiego, który jest jedynym iluzjonistą w Polsce z tytułem doktora (wykłada na Politechnice Wrocławskiej).

Jędrzej Bukowski napisał na czwórkowy adres email i opisała nam swoją pasję i sposób na życie. Na nasze zaproszenie do czwórkowego studia przybył wraz z żoną, Eweliną Bukowską, która jest również jego asystentką na scenie.

- Sztuką iluzji zajmuję się około 18 lat. Zaczęło się od oglądania Davida Copperfielda w telewizji, a potem to już samo poszło. Pasja została obudzona - mówi iluzjonista w Czwórce. - Książek o iluzji, po polsku, jest stosunkowo niewiele, za czasów komunizmu to był Wadimow. Teraz sekretów się szuka na youtube, ale to ślepa uliczka - mówi gość Czwórki.

Najlepszym sposobem na nauczenie się iluzji jest znalezienie mistrza, jakiegoś mentora, który nauczy nas sztuczek i filozofii iluzji. Jędrzej Bukowski praktykował u Andrzeja Śliwy Wyszomirskiego, w Hamburgu. - On mnie nie uczył sztuczek tylko pokazywał mi efekt - mówi Bukowski. - Musiałem sam wymyślić jaki osiągnąć dany efekt. Najczęściej okazywało się, że wynajdywałem zupełnie inną metodę - rozwijałem swoją kreatywność - dodaje.
Jędrzej Bukowski został pochwalony przez menadżera Davida Copperfielda, to otworzyło mu drzwi do wielkiej iluzjonistycznej kariery. Już wkrótce rusza w trasę po Polsce.

Iluzjonista jest też twórcą pierwszej w Europie wystawy "Sekrety iluzjonistów" prezentowanej w 7 krajach. Posiada 15 ton magicznej scenografii. Aktualnie wystawa jedzie do Czech, ale będzie jeszcze okazja by zobaczyć ją w Polsce. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kilkoma sztuczkami, które Jędrzej pokazał w naszym studiu - zobacz wideo i posłuchaj załączonej audycji "Na cztery ręce".

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka magik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kichnął i odpadła mu głowa. Przechodnie w szoku

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 21:20
Magik Rich Ferguson, z okazji Halloween, postanowił zaprezentować jedną ze swoich sztuczek mieszkańcom amerykańskiego miasteczka San Luis Obispo. Jak zareagowali?
rozwiń zwiń