Renowacja mebli - od czego zacząć?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 15:40
Odnawianie starych mebli jest na czasie. Jak się okazuje, każdy z nas ma jakiegoś starego grata, z którym nie za bardzo wiadomo co zrobić. Jak zabrać się do renowacji, jakich narzędzi będziemy potrzebować?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Roman Samborskyi/Shutterstock.com

Co zrobić ze śladami po drewnojadach? Szpachlować i malować, czy szpachlować i bejcować, zachowując wygląd starego drewna? Jak rozwiązać problem oczyszczenia forniru? O tym wszystkim porozmawiamy z Małgorzatą Budzich z odnawialna.pl.

Czystość Wisły jest obecnie na całkiem niezłym poziomie, jeśli porównamy ją z tym, co niosła w latach 80. Jak zmieniała się czystość polskiej królowej rzek, czy można pić z Wisły wodę i czy brzydki kolor rzeki zawsze oznacza jej słaba jakość?

O tym po godzinie 6.00, natomiast już od samego rana będą nam towarzyszyć małe śpiewające ptaki: piegże, pełzacze czy siwuszki - to ptaki, dzięki którym las latem tętni życiem i jest wypełniony pięknymi dźwiękami. Niektóre z nich odleciały do ciepłych krajów, przez to w parkach słychać głównie krakanie wron. Te małe patki wyglądają podobnie - przypominają wróble.

Ponadto zachęcimy słuchaczy do nauki kaligrafii przez weekend i przedstawimy prognozę pogody na nadchodzące wolne dni.

***

Na "Najlepszy dzień tygodnia" - w piątek (18.08) w godz. 6.00-9.00 - zapraszają Kamila Dębczak i Kuba Marcinowicz.

kd/jsz

Zobacz więcej na temat: Czwórka Wisła ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Polskie rzeki. Czy warto je zamienić w wodne autostrady?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 18:20
- Transport rzeczny powstał w XIX wieku do przewozu ładunków masowych, głównie węgla. W dzisiejszych warunkach i w handu "door to door" wydaje się, że kompletnie nie będzie on spełniał swojego zadania - mówi prof. Artur Magnuszewski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Ujścia do Źródła. Wielki finał nad Wisłą w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:21
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zapraszała swoich słuchaczy na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Ostatni przystanek - u źródła - miał miejsce 14 sierpnia w Krakowie.
rozwiń zwiń