Smażona woda i rocznica u Nirvany - zacznij z nami piątek

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 21:22
W programie dowiemy się, czym jest smażona woda na głębokim oleju i zajrzymy do albumu "Nevermind" Nirvany - dokładnie w 30. rocznicę jego wydania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock / Kraft74

Dowiemy się, czym jest  smażona woda na głębokim oleju. Ten nietypowy przysmak to galaretowate, półprzezroczyste kuleczki, czyli woda. Dodano do niej alginian wapnia, dzięki któremu powstały z wody kuleczki. A to z kolei pozwala na obtoczenie w mące, jajku i bułce tartej i wrzucenie na patelnię.

Sprawdź także:

W programie przeanalizujemy także historię powstawania klipu do utworu "Come as you are" Nirvany. Dokładnie w piątek nija bowiem 30 lat od wydania najsłynniejszego ich albumu "Nevermind", na którym ten numer się znalazł.

Źr. Nirvana/Nirvana - Come As You Are

Poza tym zaprosimy do wzięcia udziału w hackathonie dotyczącym tworzenia kwantowych gier. Będą też serwis: pogodowy, kulturalny, muzyczny i sportowy. 

***

​Na audycję Najlepszy dzień tygodnia zapraszamy w piątek (24.09) po godz. 07.05. Program poprowadzą Szymon Jaworski i Gosia Jakubowska. 

kd

Czytaj także

Lasagne. Przysmak Horacego i kota Garfielda

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 14:00
Choć nazwa tego dania wywodzi się z języka greckiego, to pierwszą zapiekankę z makaronu przyrządzili starożytni Rzymianie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzikie rośliny w jesiennym menu: grzyby, żołędzie i pokrzywa

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2021 14:00
Marmolada z dzikiej forsycji, pokrzywowe kluseczki albo chleb na liściach łopianu - to wszystko możemy sami przygotować w domu, o czym w książce "Smak dzikich roślin" przekonuje Patrycja Machałek. 
rozwiń zwiń