X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Digital Stories Lab. Słowo i nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 16:47
Opowiadanie historii, w tym historii non-fiction, przenosi się częściowo do sieci. Twórcy dowiedzą się jak nakręcić film w technologii 360 stopni, dokumentaliści - jak opowiedzieć swoje historie przy pomocy chatbotów.
Audio
  • Przyszłość pod znakiem nowych technologii. Napiszą ją roboty? (Faktofonia/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Mariusz Szczygieł PAP 1200x660.jpg
Mariusz Szczygieł: o swoich bohaterach starałem się pisać subtelnie

Projektanci i programiści pracują nad uwspółcześnioną formą opowiadania historii. Jednym z prelegentów Digital Stories Lab - warsztatów o nowych formach tworzenia opowieści był Philo van Kemenade - projektant, twórca stron i edukator. - W ostatnim czasie do wymiany informacji służą nam głównie komunikatory internetowe. Oswoiliśmy je i przyzwyczailiśmy się nie tylko do tej formy rozmowy, ale i treści - tłumaczył.

- Czatboty, które mają imitować prawdziwą rozmowę, posiadają interfejs bardzo zbliżony do tego, który znamy z naszych komunikatorów. Prawdopodobnie nie musielibyśmy dodawać instrukcji obsługi, żeby wiedzieć, jak z niego skorzystać. Jest przyjazny, sprawia wrażenie intymności, przypomina to, co już znamy, ale ciągle zmienia się i rozwija - wyjaśniał i opowiadał jak jego zdaniem, będzie wyglądała przyszłość w opowiadaniu historii i komunikacji.

Czym jest projekt "Filla-Fulla"? Jak we współczesnym świecie utrzymać uwagę internauty? Kto pisze scenariusze do czatbotów i na czym opiera się taka narracja? Czy umiemy odróżnić "zaprojektwaną" historię od tej, którą tworzy prawdziwy rozmówca? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Philo van Kemenade (projektant, twórca stron i edukator); Mike Robbins (projektant nowoczesnych treści, producent multimedialnych opowieści)

Data emisji: 9.12.2018

Godzina emisji: 16.12

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia mapy. Nieistniejące krainy i współrzędne rajskich ogrodów

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 12:11
Dziś papierowe mapy odchodzą powoli do lamusa, a do nawigacji używamy zaawansowanych systemów GPS. Często zapominamy, że posiadamy je dzięki kartografom, którzy wiele lat wcześciej, skrupulatnie opisywali Ziemię za pomocą rysunku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Fotonu. Zakład pracy zakodowany w DNA

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 10:40
- W historii nieistniejących już Zakładów Fotochemicznych "Foton" w Bydgoszczy zapisały się tysiące kobiet. Zainteresowało mnie nie tylko to, jak wyglądała ich praca w zakładzie, ale taże życie poza nim - opowiada Małgorzata Czyńska, współautorka książki "Kobiety Fotonu".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Drenda o wyrobach, które płyną po bokach kultury

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:20
- W psychologii myślenie poprzeczne to takie, które prowadzi do wynalazków. To sytuacja, w której musimy radzić sobie przy pomocy tego, co jest woków nas, kiedy chcemy osiągnąć jakiś cel - opowiada Olga Drenda, autorka książki "Wyroby. Pomysłowość wokół nas".  
rozwiń zwiń