X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Długi taniec za kurtyną". Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik w Czwórce

"Długi taniec za kurtyną" - książka autorstwa Julii Wizowskiej i Grzegorza Szymanika podejmuje temat obecności Armii Radzieckiej w Polsce. - Od 1956 roku w garnizonach na terenie Polski przebywało oficjalnie do 62 tysięcy żołnierzy - mówił współautor książki Grzegorz Szymanik.
Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik (autorzy książki Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce)
Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik (autorzy książki "Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce)Foto: Dominika Klimek/Czwórka
O Audycji
Tytuł "Długi taniec za kurtyną". Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik w Czwórce
Prowadzący Klimek Dominika
Opis

- Nie do końca wiadomo, ilu ich było naprawdę. Garnizony były zamknięte i wyjęte spoza polskiego prawa. Transporty kolejowe i lotnicze nie podlegały żadnej kontroli - opowiadał.

- Garnizony znajdujące się na terenie Polski są bardzo do siebie podobne. Odwiedzaliśmy charakterystyczne i ważne z historycznego punktu widzenia miejsca - dodawała Julia Wizowska. - Kiedy Armia Rosyjska wychodziła z ziem polskich powstawało wiele pomysłów na temat tego, w jaki sposób przekształcić opuszczone garnizony. Niektóre z nich zamieniano w miasta, inne zamieniono w muzea, o części zupełnie zapomniano. 

Gdzie znajdują się pozostałości po radzieckich garnizonach wojskowych? Co stało się z opuszczonymi bunkrami atomowymi? Czy te miejsca można dziś odwiedzić? Kim są bohaterowie książki Julii Wizowskiej i Grzegorza Szymanika? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której opowiadaliśmy także o Jamesie Nachtwey'u – amerykańskim fotoreporterze i fotografiku.

***

Tytuł audycji: "Faktofonia"

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Julia Wizowska i Grzegorz Szymanik (autorzy książki "Długi taniec za kurtyną. Pół wieku Armii Radzieckiej w Polsce")

Data emisji: 20.01.2018

Godzina emisji: 16.12

Playlista
Tagi
Playlista
  • LITTLE PEOPLE - Tonight