"Nadzieja" - książka, która powstała z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 11:00
"Nadzieja" - to zbiór czterdziestu tekstów - opowiadań, reportaży, wierszy oraz jeden komiks - autorstwa najciekawszych polskich twórców. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/mentalmind

Akcja narodziła się z potrzeby serca, a także współodczuwania i potrzeby niesienia realnej pomocy, a udział w niej wzięli m. in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Przemysław Truściński Trust oraz Wojciech Chmielarz. „Nadzieja” powstała całkowicie społecznie. Wszystkie zaangażowane w powstanie akcji i książki osoby pracują charytatywnie począwszy od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, koordynatorów i promotorów akcji a także dystrybutorów książki. 

Akcja ma na celu wsparcie tych, których pandemia dotknęła najmocniej – osób starszych znajdujących się w grupie największego ryzyka zakażenia i najcięższego przebiegu Covid-19 – mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonym przez organizacje społeczne.

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (05.07.) po godz. 16.05. Program poprowadzi Dominika Klimek.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka czytelnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak walczyć z wtórnym analfabetyzmem?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 08:38
Według badań PISA i OECD 40 procent Polaków nie rozumie tego, co czyta. Kolejnych 30 procent rozumie czytane treści tylko w niewielkim stopniu. Problemem staje się analfabetyzm wtórny. 
rozwiń zwiń