Jak naprawdę wygląda "życie jak w Madrycie"?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 07:20
Dlaczego Hiszpanie większość życia spędzają w barach? Co wspólnego z Krajem Basków ma „Gra o tron”? I wreszcie czym jest sobremesa?
Panorama Madrytu
Panorama MadrytuFoto: shutterstock

W Hiszpanii, jeśli wracasz do domu przed trzecią w nocy, to nie byłeś na imprezie tylko na kolacji” – to popularny slogan jednej z hiszpańskich kampanii reklamowych. Gdy Hiszpanie wychodzą na miasto, to często na całą noc, dlatego ich kraj kojarzy się nam z wakacjami, sjestą, mananą i "życiem jak w Madrycie".

książki "Sobremesa. Spotkajmy się w Hiszpanii" Mikołaja Buczaka dowiecie się, ile wspólnego z rzeczywistością mają te wyobrażenia. Autor przedstawia rożne oblicza mieszkańców Hiszpanii, wyjaśnia, czemu tak często śmieją się z siebie samych i jak radzą sobie z historycznymi podziałami. Opowiada o bogatej historii hiszpańskiego feminizmu oraz przygląda się z bliska kwestiom masowej turystyki, z którymi mierzy się dziś nie tylko serce Katalonii – Barcelona.

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (12.07.) po godz. 16.05. Program poprowadzi Dominika Klimek.

mat. promocyjne/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska Przydrożna". Opowieści o błąkaniu się

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 18:20
- W czerwcu 2019 roku wyruszyłem starym oplem w trasę po polnych szutrówkach i leśnych żwirówkach. Wierciłem się po Polsce bez planu i celu przez dwa tygodnie. W ten sposób zebrałem historie do książki - opowiada Piotr Marecki, autor "Polski Przydrożnej".
rozwiń zwiń