"Przyrodyjki" dla dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 20:05
Gościem audycji będzie Marcin Kostrzyński autor książki "Przyrodyjki”. Były myśliwy, który zamienił strzelbę na kamerę i aparat fotograficzny. Jego opowieści o zwierzętach okazały się bestsellerem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Vaclav Sebek/Shutterstock.com

wilki shutter 1200 David Dirga.jpg
Wilki - życie drapieżników w naturze

Marcin Kostrzyński zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie. Jego Gawędy o wilkach i innych zwierzętach podbiły rynek i zdobyły czytelników w każdym wieku, którzy zapragnęli kolejnych opowieści o zwierzętach.


Czytaj także:

W audycji autor opowie więcej o sobie, swojej twórczości i działalności Marcina z lasu - przyrodnika, leśnika, obrońcy i niekwestionowanego miłośnika natury.


***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (11.04) po godz. 16.05. Program poprowadzi Agata Nowotnik.

aw

Czytaj także

Dwutlenek węgla z torfowiska - trudne dane, o których zapominamy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 13:30
Wiele czynników wpływa na zmiany klimatu, jednak, jak się okazuje, nie wszystkie są uwzględniane nawet przez naukowców. Taką zmienną są mokradła i torfowiska, przez które nasze emisje CO2 do atmosfery są mocno niedoszacowane. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lasoterapia. Bo las pomaga (prawie) na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 12:51
Spokój, wytchnienie, poprawa zdrowia psychicznego - to dają nam leśne spacery. Wędrówki wśród drzew podnoszą też odporność, wspomagają leczenie wielu chorób, takich jak astma, alergie czy depresja - przekonują eksperci. 
rozwiń zwiń