12"/h. Bisti za deckami Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2022 20:45
- Będzie house, będzie disco. Idealna selekcja na sierpniowy wieczór - zapowiada Bisti, reprezentant wytwórni The Very Polish Cut-Outs.
DJ Bisti zagra w studiu Czwórki
DJ Bisti zagra w studiu Czwórki Foto: mat.promoc.

Bisti, czyli Maciej Bogusz, to DJ, kolekcjoner, meloman, koneser rytmu i entuzjasta dobrej zabawy związany ze znanym i lubianym projektem The Very Polish Cut-Outs. Zadebiutował na szóstej części winylowego samplera wytwórni współtworząc z Karolem Aleksandrem hitowy edit utworu Anny Jantar "Dżinsowe maniery", za to na siódmej części znalazł się edit autorstwa Bistiego i Dyyune’a "W moim niebie nie ma gwiazd" zespołu Fiesta. Ubiegły rok przyniósł szaloną wersję polskiego coveru Abby "Daj mi" ("Gimme gimme"), która podpala każdy parkiet.

Bisti jest piewcą koszalińskiej szkoły didżejingu. Członek kolektywów: BO$$E$, Sascy Sąsiedzi, twórca marki Pamiętaj O Melanżu i namiętny kolekcjoner winyli. - Uczyłem się grać z CD playerów, ale pod wpływem znajomych znowu zacząłem zbierać płyty winylowe i od tego czasu zajawka kipi u mnie gęsta - mówił w Czwórce  Bisti. - Na co dzień w klubach gra taneczny house oraz żywiołowe disco i to we wszystkich odmianach. Wciąż zdarza mu się grywać także hip hop.

Do niedawna prowadził również audycję THE VERY POLISH RADIO na antenie newonce.radio, gdzie z powodzeniem popularyzował muzykę z Polski oraz wschodniej Europy. 

W jego selekcji nieznane i zapomniane nagrania sprzed lat przeplatają się z nietuzinkową muzyką obecnych czasów. Zawsze tanecznie i z klasą.

12 cali na godzinę: SETY DIDŻEJSKIE W CZWÓRCE

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś  z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs.

Na co dzień usłyszeć go można w duecie Last Robots - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Duet wielokrotnie występował na Openerze, Audioriver - wydarzeniu pod patronatem Czwórki, czy Coke Live.

***

Na audycję z cyklu "12 cali na godzinę - 12"/h" zapraszamy we wtorek (16.08) o godz. 19.05. Program poprowadzi Norbert "Bert" Borzym.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna

Czytaj także

La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yans o krążku "Atlas": ścieżka dźwiękowa przez kwaśno rozmyte miasto

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2022 16:40
Post-rock na house’owym bicie i w klubowym aranżu - tak brzmi pierwszy album trójmiejskiej formacji Yans. Płyta "Atlas" ukazała się przed wakacjami i sprawi dużo radości fanom Tycho i Bonobo. 
rozwiń zwiń