X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To nie jest festiwal filmowy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 14:26
Czy jest takie miejsce, gdzie obok siebie można zobaczyć arabskie melodramaty, erotykę w grach i remiksy kultowych animowanek? - pytamy się czasem spoglądając w lustro. Tak, takie miejsce istnieje! Istnieje i co więcej - jest niedaleko. Katowicki festiwal Ars Independent!
Katowicki festiwal Ars Independent
Katowicki festiwal Ars IndependentFoto: mat. pras.

Tegoroczna odsłona Ars Independent odbędzie się od 24 do 29 września. Przez 6 festiwalowych dni, podczas blisko 40 multimedialnych wydarzeń zanurzymy się w światach współczesnych filmów, animacji, wideoklipów i gier wideo. W tym roku hasłem imprezy jest „Unsubscribe”!

Poznaliśmy właśnie pierwsze ogłoszenia programowe

Festiwal otworzy w tym roku w kinoteatrze Rialto audiowizualny spektakl Love & Revenge. Franko-arabski kwartet łączący skoczną elektronikę, rzewne instrumentarium i found-footage’owe wizuale zabierze nas w podróż po złotej epoce arabskiego kina w electro-popowych rytmach.

- Mieliśmy pomysł, by opowiedzieć na nowo klasykę arabskiego filmu, od lat ‘40 do ‘90, tworzonego głównie w Egipcie. L&R to doświadczenie mające wiele warstw: od hołdu dla glamurowego kiczu kina tamtych lat, przez postkolonialne spojrzenie na westernizację kultur Maghrebu i Bliskiego Wschodu, po seksizm w kinie i jego przemianę na przestrzeni lat - dodaje Wael Koudaih, założyciel projektu.

Koncert uzupełni after party w festiwalowej klubokawiarni Drzwi Zwane Koniem z Missy Ness - parysko-tuniską DJ-ką, członkinią kolektywu L&R, miksującą arabskie wokale z hip-hopem, trip-hopem, drum’n’bassem i electro.

Od pancerzy ze stringów po „kliknij E aby się kochać”, gry wideo uprawiają erotykę po swojemu. Czasem infantylnie, z zażenowanym rumieńcem na twarzy; czasem wulgarnie, po prostu uprzedmiotawiając swoje bohaterki i bohaterów (a co za tym idzie: także samych graczy i graczki). Interaktywna wystawa ForePlay przekrojowo i krytycznie spojrzy na seksualność w grach i okolicy.

Wystawę uzupełnią: kuratorskie oprowadzanie oraz konferencja poświęcona erotycznej stronie mediów interaktywnych.

To nie koniec wątków erotycznych planowanych na ten rok w Katowicach: „Love Is All: 100 Years of Love & Courtship” cenionej dokumentalistki Kim Longinotto to nostalgiczne 74’ minuty pocałunków wyjętych z historii kina, a Ostrożnie, pożądanie - autorski przegląd krótkometrażowych filmów o seksie.

O ukrytych pragnieniach, podskórnych lękach i tym, co kryją zakamarki podświadomości - opowie Choked & Blind vol. 3, trzecia odsłona szalenie popularnego festiwalowego setu szokujących wideoklipów. Dla równowagi: Wideoklipy Wielokrotnego Wyboru przypomną zestaw kultowych, rewolucjonizujących medium teledysków. Znów Wieczorynki, przerobione to próba uchwycenia fenomenu zjawiska przerobionych, pomontowanych i nierzadko wypaczonych animowanek na polskim jutubie.

Po raz trzeci w festiwalowy piątek odbędzie się też Nocna Giełda Gier Wideo - targi najnowszych polskich i niezależnych gier. Obok części wystawienniczej organizatorzy planują w tym roku też Game On - serię multimedialnych prezentacji studentek i studentów, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą gier i animacji: od concept artów, przez modelowanie 3D, po prototypowanie innowacyjnych mechanik.

To tylko kilka z pierwszych ogłoszonych już wydarzeń Ars Independent 2019. Więcej o programie festiwalu znajdziecie na stronie: arsindependent.pl.

– To nie jest festiwal filmowy – uzupełnia Bartek Sołtysik, rzecznik imprezy, by finalnie odciąć się od jej stricte filmowych korzeni i podkreślić jej dzisiejszy, multimedialny charakter.

mat. pras.