X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiosna i Lato na Szpitalnej 1

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 12:25
Wiosna i lato na Szpitalnej 1 zapowiadają się wyjątkowo gorąco. W klubie wystąpią m.in. Varg, Matrixxman, Marko Fürstenberg, DEBONAIR, Melania. oraz Hiro Kone. Krakowską publiczność czekają wspaniałe chwile w klubie docenionym przez redakcję Boiler Roomu. Poznajcie bliżej program najbliższych miesięcy oraz zobaczcie film dokumentalny o krakowskiej scenie klubowej.
Melania
MelaniaFoto: mat. pras.

Pierwszymi gośćmi kwietniowego programu będą Matrixxman (06.04) oraz Marko Fürstenberg (13.04), artyści zaproszeni do klubu w ramach rezydenckiej współpracy z kolektywem Techno Rączka. To młoda krakowska ekipa specjalizująca się w dużych imprezach odbywających się zazwyczaj w adaptowanych przestrzeniach. Amerykanin Matrixxman jest jednym z popularniejszych ostatnio twórców techno, który zasłynął swoim ciężkim, mechanicznym brzmieniem. Jego produkcje mogą czasem wydawać się zimne i zmechanizowane, ale to tylko ułuda, gdyż jak nikt inny potrafi wpleść do muzyki techno melodię, ciepło i przestrzeń. Marko Fürstenberg jest jednym z najbardziej doświadczonych artystów sceny dub techno. Związany jest m.in. z legendarną już wytwórnią Echocord, podczas występów na żywo sięga zarówno po brzmienia stricte klubowe, jak i po klasyczne dźwięki spod znaku niemieckiego dubu.

Po raz drugi Szpitalną 1 odwiedzi niemiecki festiwal Nachtdigital (26.04). Wystąpią zaproszeni przez zespół krakowskiego Radaru rezydenci tej letniej imprezy: Steffen Bennemann i Michelson, rezydenci legendarnego klubu Golden Pudel z Hamburga: Nina i Good News a także czerpiący z ludowych tradycji całego świata Don't DJ. Tej nocy usłyszeć będzie można przeróżne odmiany house'u i techno, w których specjalizuje się festiwal - od głębokich brzmień przez acid po industrial. Klimat letniej zabawy zilustrują dekoracje, pontony, dmuchane palmy. Na jedną noc Szpitalna 1 zmieni się w scenę znad jeziora Olganitz.

W maju do klubu powróci cykl Szum, którego gościem będzie Nick Klein (04.05). To kurator wydarzeń z cyklu Psychic Liberation Front, amerykański artysta tworzący industrialne techno. Tydzień później do klubu przyjedzie DEBONAIR (10.05), brytyjska DJ-ka, która karierę zaczynała w londyńskim radiu NTS, krakowskiej publiczności znana z prowadzenia audycji na żywo ze studia NTS w trakcie festiwalu Unsound oraz występu zamykającego zeszłoroczny festiwal. Dzięki niesamowitej selekcji klasycznego house'u i perełkom z gatunków takich jak post-punk, coldwave, EBM, techno, italo-disco, Debi szybko zdobyła uwielbienie klubowiczów.

Fanów ciężkich odmian techno ucieszą występy Violenta (11.05), którego perfekcyjne sety otoczone są mgiełką okultyzmu, oraz nowojorskiej producentki Hiro Kone (22.05), która dekonstruuje muzykę techno, sięgając po brzmienia industrialu, noise oraz syntezę modularną. Pierwsze z wydarzeń odbywa się w cyklu Vultur, drugie to kolejna z imprez organizowanych przez Radar.

Czerwiec zapowiada się równie interesująco. Gościnnie kuratelę nad tym miesiącem objęła redakcja Progrefonika, muzyczna platforma, magazyn oraz cykl ogólnopolskich imprez. Na ich zaproszenie do Krakowa przyjeżdżają grecki specjalista od szybkiego, ciężkiego techno - DJ Loser (07.06) oraz współzałożyciel Bala Clubu, londyńczyk Endgame, który jest jednym z pionierów industrialnego reggaetonu (28.06). Endgame jest także odpowiedzialny za jedne z najdzikszych i najbardziej śmiałych imprez w londyńskim undergroundzie oraz gospodarzem audycji “Precious Metals” w NTS Radio.

Przed nami showcase Aufnahme + Wiedergabe (01.06), berlińskiej wytwórni, której płyty zdzierane są w każdym polskim klubie grającym dobre techno. Prowadzona jest przez trzech podobnie myślących przyjaciół, którzy mają podobny gust oraz łączy ich miłość do mrocznych i emocjonalnych dźwięków - duży nacisk kładzie na różne formy muzyki post-punkowej, industrialnej, minimal wave, EBM i techno. Na Szpitalną przyjadą związani z labelem Melania. oraz Imperial Black Unit

Znany wielbiciel dobrej zabawy oraz r&b i trapu Varg (08.06) do Krakowa przyjeżdża na zaproszenie Szpitalnej 1 i warszawskiej ekipy Mestiço. Varg to niesamowity producent głębokiego, emocjonalnego techno oraz czołowym przedstawicielem skandynawskiej sceny skupionej wokół wytwórni Northern Electronics i Posh Isolation. 

Gościem ostatniego Radaru w tym półroczu będzie muzyk i biolog molekularny Beau Wanzer (29.06), którego niekonwencjonalne produkcje ukazują się nakładem nowojorskiego L.I.E.S. prowadzonego przez dobrze znanego w Krakowie Rona Morelliego. Jego wizja techno jest głęboko zakorzeniona w muzyce punkowej, muzyce hardcore oraz niepokojącym, surowym electro i minimalistycznym podejściem do gry na syntezatorach.

Kalendarium:

06.04   Szpitalna 1 & Techno Rączka pres. Matrixxman (Ghostly International)

13.04   Szpitalna 1 & Techno Rączka pres. Marko Fürstenberg (Echocord)

26.04   Nachtdigital x We Are Radar

04.05   Szum: Nick Klein (L.I.E.S)

10.05   Szpitalna 1 pres. Debonair (NTS Radio)  

11.05   Vultur #03 w/ Violent live (Dynamic Reflection)

25.05   We Are Radar: Hiro Kone (Dais Record)

01.06   Aufnahme + wiedergabe showcase: Melania . & Imperial Black Unit live

07.06   Szpitalna 1 x PROGREFONIK #8 w/ DJ Loser (Clan Destine Records)  

08.06   Szpitalna 1 x Mestiço pres. Varg (Northern Electronics)  

28.06   Szpitalna 1 x PROGREFONIK #12 w/ Endgame  (Bala Club)

29.06   We Are Radar: Beau Wanzer (L.I.E.S.)  

mat. pras.

Zobacz więcej na temat: Kraków muzyka elektroniczna