Filip Bobek o istocie aktorstwa, okresach buntu i drodze do dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 16:28
- Zaliczyłem w karierze całą masę zakrętów. Aktorstwo to zawód artystyczny, który nie jest łatwy. Czasem pracy jest bardzo dużo, czasem mniej. Trzeba zawsze starać się znaleźć równowagę w tym wszystkim - tłumaczył w Czwórce aktor Filip Bobek. 
Audio
  • Filip Bobek o swojej drodze do aktorstwa, o tym, co w jego życiu dzieje się dziś i planach zawodowych (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Filip Bobek i Michał Misiorek w studiu
Filip Bobek i Michał Misiorek w studiuFoto: Czwórka

izabella miko 1200.jpg
Izabella Miko: Nowy Jork daje szansę, by być sobą

Filip Bobek uznawany jest dziś za jednego z najprzystojniejszych i najlepiej ubranych polskich aktorów. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej popularność zdobył za sprawą ról w serialach "Brzydula" i "Singielka", obecnie można go oglądać w serialu TVP2 "Na dobre i na złe", a także na deskach teatralnych. Filip Bobek jeździ także po Polsce ze spektaklami "Selfie.com.pl" oraz "Kochanie na kredyt".

Jak jednak przyznaje od zawsze był nieśmiały, a aktorstwo było jedną z metod walki z tą cechą. - To jest to, co ciągnie wielu przyszłych aktorów do tego zawodu. Sam do dzisiaj jestem nieśmiały, tylko jestem też coraz bardziej dorosłym człowiekiem, więc świadomie podchodzę do niektórych rzeczy i lepiej się odnajduję w różnych sytuacjach - mówił w Czwórce.

Jak Filip Bobek radzi sobie z popularnością, skąd u niego tak duży dystans do siebie, i co połączyło go z Mirosławem Baką i Hamletem? Dlaczego w procesie swojej edukacji znalazł się na chwilę na liście uczniów technikum budowlanego? Co zyskał z wiekiem i jakie serialowe i teatralne doświadczenia uznałby za najważniejsze? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzą:  Michał Misiorek

Gość: Filip Bobek (aktor filmowy i teatralny)

Data emisji: 14.01.2018

Godzina emisji: 09.31

kd/gs

Czytaj także

Zaczytajmy się w Wyspiańskim! Młodzi interpretują "Wesele"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2017 18:00
Większość z nas zna "Wesele" Wyspiańskiego chociażby z kanonu szkolnych lektur. Czy zastanawialiście się, w którą z jego postaci chcielibyście się wcielić na teatralnych deskach? Niektórym aktorom młodego pokolenia to zadanie udało się już zrealizować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Prus: nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 12:54
Anna Prus znana jest m.in. z takich filmów jak "Wojna polsko-ruska", "Wojna męsko-żeńska", "7 minut" czy serialu "Pitbull". Dziś pracuje na planie "Dywizjonu 303" w reżyserii Wiesława Saniewskiego i Denisa Delicia, karierę robi także poza Polską, m.in. w Rosji. Przed nią praca na planie produkcji amerykańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Toliński: chciałbym kiedyś zagrać w "Avengersach"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 12:10
- Cały czas czuję się na początku aktorskiej drogi. Ale na pewno mam już jakieś doświadczenie, na pewno czegoś się już w życiu nauczyłem i przede wszystkim wyszedłem z klosza moich wyobrażeń o aktorstwie - mówi Kamil Toliński.
rozwiń zwiń