X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piosenki na 100-lecie: Czesław Niemen "Kwiaty ojczyste"

- "Kwiaty ojczyste" to wiersz Tadeusza Kubiaka, który Czesław Niemen ozdobił muzyką. Na nagraniu usłyszymy rozmach, wspaniały chór i świetnych instrumentalistów wraz z jego głosem - mówi dziennikarz muzyczny Marcin Kusy.
Czesław Niemen
Czesław NiemenFoto: Stefan Kraszewski/PAP
O Audycji
Tytuł Piosenki na 100-lecie: Czesław Niemen "Kwiaty ojczyste"
Prowadzący Tomaszuk Mateusz
Opis

Jak przekonywał rozmówca Czwórki, Niemen "czuł bliskość z tą ziemią, miejscem, które tak naprawdę kochał". Czy dlatego właśnie wokalista nie miał planów, by robić zagraniczną karierę?

Dlaczego warto powracać do słuchania "Kwiatów ojczystych" w wykonaniu Czesława Niemena? O tym w nagraniu rozmowy z Marcinem Kusym, która w drugiej części audycji. W programie także dużo muzyki, wybrzmiał m.in. Mateusz Franczak, Bokka czy The Kills. 

***

"Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" to muzyczny cykl Czwórki. Od stycznia do 11 listopada 2018 r. w każdy czwartek w audycji "Muzyczny Lunch" (godz. 13.05) prezentujemy jedną polską piosenkę od 1918 roku po współczesność. Celem cyklu jest przybliżenie historii Polski przez muzykę i jej twórców. Wybór piosenek nie jest przypadkowy - wybrane utwory ilustrują historię naszego kraju, nawiązują do konkretnych wydarzeń i oddają ducha epoki. "Piosenki na stulecie odzyskania Niepodległości Polski" przygotowują Justyna Tylczyńska i Norbert Borzym.

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
  • A-HA - Celice (Mauracher Remix) [2016 Remastered]
  • The Kills, - Echo Home
  • John Maus, - Just Wait Til Next Year
  • Spc Eco, - All The Voices
  • Bokka, - Paper Fuse
  • Junior Boys - The Equalizer
  • MATEUSZ FRANCZAK - Defy
  • VOID VISION - Everything Is Fine