Nowy BioShock z otwartym światem. To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 10:05
"BioShock" to bez wątpienia tytuł wybitny, który za sprawą unikalnego klimatu pozostawił po sobie ślad w sercach oraz umysłach graczy. Nic dziwnego, że od lat fani czekają na kontynuację, która według plotek może okazać się grą z otwartym światem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Gorodenkoff

Tekken 7 shutter 1200 Pe3k.jpg
"Tekken 7" - debiut Lidii Sobieskiej

Pierwsze informacje na temat kontynuacji "BioShocka" pojawiły się już w 2019 roku. To właśnie wtedy firma 2K ogłosiła powstanie Cloud Chamber, a nowy "Bioshock" miał stanowić priorytetowy projekt. Niestety od wspomnianego ogłoszenia mijają lata, a nowego "BioShocka" jak nie było, tak nie ma. O tym, że gra powstaje, mogą świadczyć zamieszczone w internecie ogłoszenia o pracę, do których dotarł portal PCGamesN.

- Doświadczenie w pisaniu na potrzeby gier, ze szczególnym talentem do zarządzania niuansami interaktywnej narracji, byłoby idealne do tej roli. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć kogoś, kto będzie w stanie tworzyć poruszające, oparte na postaciach historie w otwartym świecie.


gra komputerowa gracz shutter 1200 Gorodenkoff
Zawod "nolife". Kiedy gaming staje się sposobem na życie?

Sprawdź także:

To właśnie ostatnie zdanie wywołało u graczy poruszenie. Do tej pory liniowy i skrupulatnie podążający za scenariuszem "BioShock" może zmierzać w kierunku otwartego świata. Nie wszystkim graczom ten pomysł przypadł do gustu. Od kilku lat na rynku gier komputerowych panuje trend tworzenia sandboxowych projektów, jednak to rozwiązanie nie zawsze sprawdza się w praktyce. Idealnym przykładem jest "Assassins Creed: Valhalla". Tytuł przywrócił blask serii, ale zadania poboczne dla wielu graczy okazały się prawdziwą udręką. Powtarzalne misje niewiele wnoszące do głównego wątku fabularnego z czasem stawały się męczące i nudne.

Źr. YouTube/BioShock Infinite - Premiere Trailer


Nowy "BioShock" nie został oficjalnie zapowiedziany, ale możemy wnioskować, że tytuł może okazać się czymś zupełnie innym niż dobrze nam znane poprzednie części. Nawet ja, będąc doskonale zaznajomiony z poprzednimi odsłonami, nie wyobrażam sobie otwartego świata w tej produkcji. Jeżeli faktycznie twórcy stawiają na sandboxowy tryb rozgrywki, możemy mieć do czynienia z prawdziwą rewolucją serii. Możemy spekulować, że czeka nas albo prawdziwa, epicka przygoda, albo nieudany eksperyment, który będzie zwiastował śmierć marki.


O wszystkim będziemy informować Was na bieżąco.

Łukasz “JeffreJ” Chmiel

aw

Czytaj także

Gaming to sport, nie tylko rozrywka. Najważniejsze turnieje i zawody

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 17:00
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, a turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe i rywalizacja graczy na najwyższym poziomie wpisują się coraz częściej w kalendarze ważnych wydarzeń na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "To z pewnością przyszłość gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:27
Pierwotnie uznawana była za "gadżet dla bogaczy", zabawkę, która w żaden sposób nie zrewolucjonizuje gamingu. Okazuje się jednak, że VR zaczyna gwałtownie zyskiwać na popularności i coraz częściej jest stałym elementem gier. 
rozwiń zwiń