X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odpowiedzialne podróżowanie. Filozofia według dawnych mistrzów

Odpowiedzialne podróżowanie to umiejętność nieinwazyjnego wstępowania w życie innych ludzi. - Chodzi o poszanowanie ich praw i tradycji. Warto nauczyć się, jak być gośćmi - mówiła Renata Sabela.
Renata Sabela
Renata SabelaFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji
Tytuł Tradycje i muzyka Wielkanocna ze świata 
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

- Jesteśmy ze sobą połączeni. To, co dzieje się w Polsce jest połączone nierozerwalnie z tym, co dzieje się w Meksyku, bo świat opiera się na harmonii i stanowi jedną całość - mówiła rozmówczyni Macieja Szajkowskiego. - Jeśli więc naruszymy prawa natury, na przykład zaśmiecając rzekę podczas podróży, może się okazać, że natura się odwdzięczy i to, co zostawiliśmy, szybko wyląduje na naszym własnym talerzu - tłumaczyła podróżniczka.

Renata Sabela niedawno powróciła z wyprawy do północnego Meksyku. ZOBACZ WIĘCEJ Indianie Wixáritari i ich walka o kulturę i tradycję >>> To swoista "pielgrzymka", którą podróżniczka odbywa raz do roku w czasie przesilenia wiosennego. Pobyt na Wirikucie związany jest z obrzędami religijnymi Meksykanów. Jak wygląda celebrowanie uroczystości religijnych w tej części świata? W co wierzą tamtejsi rdzenni mieszkańcy i jak rozmawiać z przodkami, by zostać wysłuchanym? Na czym polega naturalny cykl przyrody według Indian? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Renata Sabela (założycielka Soul Travel i propagatorka odpowiedzialnego podróżowania)

Data emisji: 22.04.2019

Godzina emisji: 19.05

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
  • , Sevara Nazarkhan, - Yor - Yor
  • Portico Quartet, - Spinner
  • Al Andaluz Project, - Madre de Deus
  • Skip &; Die, - Love Jihad
  • Youssou N'Dour, - Diarr Diarr
  • Sintayehu Zenebe, Dub Colossus, - Azmari Dub