X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nobel dla Olgi Tokarczuk!

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 13:25
Pisarka dostała Nobla za rok 2018, kiedy nagroda nie była przyznawana. Jej nazwisko pojawiało się od dawna w gronie faworytów.
Olga Tokarczuk na placu Solnym we Wrocławiu
Olga Tokarczuk na placu Solnym we WrocławiuFoto: Krzysztof Kaniewski/REPORTER

Jak podała Szwedzka Akademia, autorka otrzymała nagrodę "za narracyjną wyobraźnię, która w połączeniu z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Tokarczuk jest również laureatką The Man Booker International Prize 2018 oraz dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej „Nike”.

Najważniejsze książki Olgi Tokarczuk to „Prawiek i inne czasy”, „Dom dzienny, dom nocny”, „Gra na wielu bębenkach”, „Bieguni” oraz „Księgi Jakubowe”.Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-olga-tokarczuk-z-literackim-noblem,nId,3270684#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Nagrodą za 2018 rok uhonorowana została Olga Tokarczuk, natomiast wyróżnienie za rok 2019 otrzymał Peter Handke - austriacki pisarz i tłumacz.

Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/news-olga-tokarczuk-z-literackim-noblem,nId,3270684#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak