X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy nazywanie warzyw po swojemu sprawi, że zjemy ich więcej?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 13:55
Nowe badanie pokazuje, że nazywanie warzyw używając przymiotników określających ich smak, zwiększa pozytywne myślenie na temat zdrowego żywienia. A w dalszej perspektywie wpływa także na wyrobienie lepszych nawyków żywieniowych, co prowadzi do utrzymania zrównoważonej diety i dobrego samopoczucia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Jamie Hamel-Smith/stocksnap/domena publiczna

Badanie zostało przeprowadzone na  studentach z 57 uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych. Po 185 dniach, zespół naukowców przeanalizował 137,842 decyzji studentów na temat 24 rodzajów warzyw w 71 potrawach ze zdrową, neutralną lub nastawioną na smak nazwą.

Badacze odkryli, że gdy nazwa warzywa wynikała z jego smaku, wzrastało jego spożycie o 29%. Inaczej w przypadku warzyw o „zdrowej” nazwie, gdzie ich spożycie wzrastało  już tylko o 14%.Jednak nazwy, w których pojawiały się na przykład słowa takie jak „niesamowite” czy „wspaniałe” nie miały żadnego wpływu na zainteresowanie badanych.


aj

Zobacz więcej na temat: dieta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak