X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To nie jedzenie, a słodzone napoje nas tuczą

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 08:30
Sacharoza ma odmienny wpływ na spożycie kalorii, a także na naszą wagę, w zależności od tego czy występuje w płynnej, czy w stałej formie. To wynik nowego badania przeprowadzonego na myszach.
To nie jedzenie, a słodzone napoje nas tuczą
Foto: pixabay.com

Grupa badaczy z Wielkiej Brytanii i Chin przeprowadziła badanie na myszach. Przez 8 tygodni jednej z grup podawano cukier dodany w wodzie, drugiej w jedzeniu. Naukowcy dostrzegli, że waga myszy, ilość tłuszczu oraz spożycie kalorii znacząco wzrosły w ciągu 8 tygodni.

Dodatkowo zbadano glukozę i insulinę w celu sprawdzenia, jak szybko zwierzę może zachorować na cukrzycę. Wyniki wykazały, że myszy, które piły wodę z dodatkiem płynnej sacharozy spożywały więcej kalorii, szybciej przybierały na wadze oraz stanowczo podnosił się poziom tłuszczu w ich ciele. W odróżnieniu od tych myszy, które przyjmowały sacharozę w pokarmie.  

Ponadto grupa myszy pijąca słodzoną wodę, wykształciła niższą tolerancję na glukozę, co w efekcie przyczyniło się do podwyższenia ryzyka zachorowania na cukrzycę. W odniesieniu do człowieka z badania wynika, że otyłość wynikająca ze spożywanego cukru, pochodzi głównie ze słodzonych napojów.


aj

Zobacz więcej na temat: dieta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak