X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepokojący relaks

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 20:42
Niektórzy ludzie kiedy się relaksują, stają się bardziej zaniepokojeni. Dlaczego? Z badania wynika, że gdy przestajemy myśleć o naszych zmartwieniach niepokoimy się, że o nich nie myślimy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kosmos111/Shutterstock.com

Pomimo tego, że celem relaksu jest odprężenie i zmniejszenie niepokoju, u niektórych ludzi ma on odwrotny efekt.

Grupa naukowców z Uniwersytetu Penn State przebadała 96 studentów. 30 z nich nie miało żadnych objawów silnego niepokoju, 32 miało zaburzenia lękowe, a 34 chorowało na depresję. Badanie rozpoczęło się od zrelaksowania się. Później uczestnicy obejrzeli filmy, których celem miało być wywołanie strachu lub smutku. Kolejnym etapem było uzupełnienie przez nich ankiety, w której ocenili towarzyszący im niepokój podczas badania.

Naukowcy dowiedli, że osoby z zaburzeniami lękowymi byli najbardziej podatni na zmiany nastroju i najbardziej zaniepokojeni podczas technik relaksacyjnych.


aj

Zobacz więcej na temat: relaks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak