X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Serce kobiet a praca i dom

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 10:10
Naukowcy wierzą, że stres i zdrowie sercowo-naczyniowe są od siebie uzależnione.  
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: wavebreakmedia/Shutterstock

Według American Heart Association (AHA), stres może wpływać na zwiększone ryzyko chorób serca, w tym podwyższenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. A jednym ze źródeł stresu  jest miejsce pracy.


Ponad 11 tysięcy pracowników w wieku 35-74 lata z sześciu miast w Brazylii, wzięło udział w badaniu. Każdy z uczestników musiał uzupełnić ankietę, w której opisywał jak praca wpływa na jego rodzinne życie i odwrotnie. Naukowcy zebrali dane dotyczące zdrowia sercowo-naczyniowego wszystkich uczestników i porównali je z odpowiedziami z ankiet.

Dwie płci zaznaczyły podobny wpływ rodziny na ich pracę. Jednakże kobiety, które częściej zaznaczały konflikt „praca-dom”, miały zdecydowanie gorsze wyniki dotyczące ich zdrowia sercowo-naczyniowego. Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy twierdzą, że kobiety poddane są presji, aby wszystkie te rzeczy ze sobą godzić. Nawet jeśli społeczeństwo tego od nich nie wymaga, same narzucają sobie taki obowiązek.


aj

Zobacz więcej na temat: NAUKA stres praca
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak