X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ruszyła Inicjatywa Uniwersytetów Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 10:18
W czwartek w Brukseli rozpoczęto Inicjatywę Uniwersytetów Europejskich. Częścią wydarzenia jest konsorcjum Młodych Uniwersytetów dla Europy Przyszłości. W jego skład wchodzi między innymi Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Inicjatywa Trójmorza, obejmująca 13 krajów, to szansa na rozbudowę infrastruktury na osi północ-południe w tej części Europy i wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości.
Inicjatywa Trójmorza, obejmująca 13 krajów, to szansa na rozbudowę infrastruktury na osi północ-południe w tej części Europy i wzmocnienie Unii Europejskiej jako całości.Foto: pixabay

Jak podaje PAP, konsorcjum „Młodych Uniwersytetów dla Europy Przyszłości – YUFE” to strategiczne partnerstwo utworzone przez osiem młodych uniwersytetów badawczych z ośmiu krajów europejskich. Tworzą go: Maastricht University (koordynator) z Holandii, Carlos III University of Madrid (Hiszpania), University of Antwerp (Belgia), University of Bremen (Niemcy), University of Cyprus (Cypr), University of Eastern Finland (Finlandia), University of Essex (Wielka Brytania), University of Rome Tor Vergata (Włochy).

Konsorcjum YUFE z sześcioma partnerami stowarzyszonymi, w tym z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, stworzyło projekt budowy europejskiego szkolnictwa wyższego w oparciu o model młodego, skupionego na studentach, otwartego i dostępnego Uniwersytetu Europejskiego.

„Unikatowy ekosystem łączący uniwersytety i społeczności będzie oparty na ścisłej współpracy pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego, sektora publicznego i prywatnego, oraz mieszkańcami różnych europejskich regionów.”- informuje PAP.

Głównym językiem wykładowym będzie angielski. Natomiast uczelnia będzie zachęcać studentów do nauki języka lokalnego. Ukończenie studiów daje dyplom, który będzie uznawany w całej Europie.

W przyszłym roku uruchomienie programu pilotażowego planowane jest na 10 uczelniach.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak