X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nastolatki, które chodzą na randki, częściej mają depresję

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 14:09
Nastolatki, które chodzą na randki i tworzą romantyczne związki, częściej cierpią na depresję i mają gorsze zdolności interpersonalne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/stocksnap

Badanie dotyczyło grupy nastolatków z Georgii od szóstej do dwunastej klasy. W każdą wiosnę uczniowie zaznaczali, czy umawiali się na randki oraz omawiali swoje społeczne i emocjonalne relacje, w tym te z przyjaciółmi, w domu i w szkole. Dodatkowo poruszana była kwestia depresji i myśli samobójczych.

Oprócz uczniów ważną rolę pełnili nauczyciele. Musieli oni wypełnić kwestionariusze oceniające zachowanie każdego ucznia, w obszarach obejmujących umiejętności społeczne, umiejętności przywódcze, a także poziomy depresji.

Badanie wykazało, że osoby które nie chodziły na randki, miały podobne lub lepsze umiejętności interpersonalne niż osoby, które randkowały. Co ciekawe, osoby nierandkujące były też mniej narażone na depresję.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak