Noon szykuje nowy album

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 14:17
Znamy już jego szczegóły.
Noon
NoonFoto: Maciej Bogucki / mat. artysty

Wybitny polski producent Mikołaj Bugajak, na płytach znany jako Noon, ujawnił szczegóły swojej nowej autorskiej płyty. Materiał nosi tytuł "Nobody Nothing Nowhere" i 22 lutego ukaże się nakładem firmy Nowe Nagrania, czyli oficyny prowadzonej przez samego artystę. Na płycie znajda się cztery kompozycje:
1. Delta Mare (7:17)
2. Bergenske (9:36)
3. Trion (9:25)
4. Spektrum (4:03)
 
Noon o swoim nowy materiale opowiada tak:
"Atmosfera tworzenia tej muzyki przypominała mi okres, kiedy powstawały 'Gry studyjne'. Praca w alienacji z jedną maszyną była jednak zdecydowanie bardziej zaawansowana. Wzbogaceniem brzmienia albumu okazały się dwie krótkie sesje nagraniowe podczas których zarejestrowałem bas (Piotr Połoz), bębny (Marcin Awierianow) oraz skrzypce (Tomasz Mreńca). Nie jest przypadkiem, że są to wyłącznie muzycy, z którymi gram koncerty. Swoje partie, choć powstały w maszynie również wgrywałem w sposób jaki robię to na żywo co zapewniło im element ruchu i życia.
'Nobody Nothing Nowhere' jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa. Wszelkie zmagania i próby zmiany przeznaczenia przypominają podróż po spirali. Płyta składa się z trzech opowieści, a podsumowuje je utwór 'Spektrum'. Całość ukazuje się niecałe dwa lata po premierze 'Algorytmu', ze względu na przeżycia, którymi chciałem się podzielić. Pomysł na płytę oraz szkice powstały w Gdyni, a prace nad nią trwały w Londynie i Warszawie. Nagrań dokonałem w Łodzi. Oprawą graficzną zajął się Alan Kamiński, na bazie zdjęć mojego autorstwa".

okładka płyty "Nobody Nothing Nowhere" okładka płyty "Nobody Nothing Nowhere"


MaH

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak