Caribou zagra na OFF Festivalu w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:02
7 sierpnia wystąpi jako jedna z gwiazd tej imprezy.
Caribou
CaribouFoto: Thomas Neukum

OFF Festival ogłosił nowych wykonawców, którzy od 7 do 9 sierpnia zagrają w Katowicach.
Jedną z gwiazd imprezy będzie Kanadyjczyk Dan Snaith, czyli Caribou, autor właśnie wydanej, bardzo ciepło przyjętej nowej płyty pt. "Suddenly".

"Dana Snaitha gościliśmy już na festiwalu w 2008, ale to było inne miasto i inny OFF" pisze organizator. "Inne było Caribou, jeszcze przed wspaniałymi 'Swim' i 'Our Love', na których wykrystalizował się obecny styl projektu, oparty na ciepłej, onirycznej elektronice i nieskrępowanej grze wyobraźni. Po sześciu latach przerwy ukazuje się 'Suddenly', nowy album Caribou, który wart był każdej minuty czekania. Dan nagrywa codziennie i z 600 szkiców wybrał to, co najlepsze – i swoją nową muzykę zaprezentuje w Katowicach. Na tym koncercie będziemy latać wyżej niż samoloty z lotniska obok".

Kolejni właśnie ogłoszeni artyści, którzy wystąpią w sierpniu na OFFie to australijska punkowo-garage'owa ekipa Amyl and The Sniffers, nowojorski gitarowy skład DIIV, Petbrick, czyli projekt Igora Cavalery z Sepultury, Radical Polish Ansambl, irlandzki The Murder Capital, Amerykanin Quinn Christopherson oraz polski raper Koza.

MaH