Enola - młodsza siostra Sherlocka

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 12:55
W roli głównej Millie Bobby Brown. Premiera filmu już we wrześniu.
Millie Bobby Brown jako Enola Holmes
Millie Bobby Brown jako Enola Holmes Foto: mat prasowe

Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes odkrywa, że jej matka (w tej roli: Helena Bonham Carter) opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge).

Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. 

Tymczasem platforma Netflix została pozwana za produkcję przez firmę Conan Doyle Estate za naruszenie praw autorskich i znaków towarowych. Saga "Enola Holmes” autorstwa Nancy Springer na podstawie której powstał film nawiązuje do klasycznego cyklu powieści Arthura Conan Doyle'a o słynnym detektywie.

mg/mat prasowe

Zobacz więcej na temat: Sherlock Holmes netflix