Goldie świętuje 25 urodziny albumu "Timeless"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 14:21
Z tej okazji zaprasza do specjalnego portalu z ekskluzywnym materiałem.
Goldie na imprezie w Berlinie z okazji premiery filmu T2: Trainspotting
Goldie na imprezie w Berlinie z okazji premiery filmu "T2: Trainspotting"Foto: Gero Breloer/Invision for Sony Pictures Entertainment/AP Images/East News

31 lipca 1995 roku ukazał się "Timeless", słynny debiutancki album brytyjskiego drumandbassowego producenta i DJ'a Goldiego. Dziś materiał ten uznawany jest powszechnie za jedną z najważniejszych i najwybitniejszych płyt w historii muzyki elektronicznej. Z okazji 25 urodzin tego legendarnego już krążka Brytyjczyk przygotował specjalny projekt o nazwie "Timeless Capsule" - internetowy portal, na którym znajdą się wyjątkowe materiały związane z albumem: niepublikowane wcześniej zdjęcia, wywiady i filmowe materiały poświęcone płycie. Strona aktywna będzie do końca roku 2020,  a już teraz każdy zarejestrowany użytkownik może pobrać za darmo utwór "Inner City Life" w doskonałym, ponad 10-minutowym remiksie Pesheya, obejrzeć zremasterowany teledysk do tego nagrania, a także posłuchać pierwszej części ekskluzywnego wywiadu z Goldiem przeprowadzonego przez słynnego Pete'a Tonge'a.

W tym roku trafi również na rynek zremasterowana wersja płyty "Timeless" - zarówno w formacie winylowym i kompaktowym, jak i cyfrowym.

MaH