Masz telefon na raty? Lepiej je spłacać, bo inaczej urządzenie zostanie zablokowane

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 17:04
Dwaj polscy operatorzy komórkowi zapowiedzieli, że będą blokować smartfony osób, które nie wywiązują się z umowy abonamentowej. Google także stworzyło rozwiązanie, które to umożliwi. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/igorstevanovic

Aplikacja "Device Lock Controller" została oddana do użytku w tym roku, ale Google głośno tą produkcją się nie chwali. To rozwiązanie skierowane dla operatorów komórkowych, które umożliwia blokowanie urządzeń, których właściciele nie spłacają rat za dane urządzenie. 

Jeden z kenijskich telekomów już instaluje "Device Lock Controller" na oferowanych przez siebie smartfonach. Jak czytamy w sklepie Google Play o tej aplikacji: "Twój dostawca może zdalnie ograniczyć dostęp do Twojego urządzenia, jeśli nie dokonasz płatności. Jeśli Twoje urządzenie jest objęte ograniczeniami, podstawowe funkcje, takie jak połączenia alarmowe i dostęp do ustawień, będą nadal dostępne."

W Polsce jak na razie nie słychać o podobnych próbach instalowania takiej aplikacji, choć dwaj polscy operatorzy już poinformowali, że zamierzają blokować urządzenia osobom, które nie spłacają rat wziętych w umowie abonamentowej. 

mk

Zobacz więcej na temat: smartfony smartfon