Hill House Comics

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 12:45
Polscy czytelnicy przygodę z tą serią rozpoczną od albumów „Kosz pełen głów” oraz „Rodzina z domku dla lalek”. Premiera obu albumów zaplanowana jest na 20 stycznia br. 
Hill House Comic
Hill House ComicFoto: mat.prasowe

Joseph Hillstrom King od lat udowadnia, że jest spadkobiercą królewskiego rodu literackiej grozy. Syn Stephena Kinga, który na rynku zadebiutował w 1997 roku, zarówno przez fanów, jak i krytyków, został koronowany księciem współczesnego horroru i opowieści niesamowitych. Joe Hill jest laureatem najważniejszych branżowych nagród literackich, chociażby Bram Stoker Award. Twórca, który sławę zyskał już za sprawą debiutanckiego zbioru opowiadań „Upiory XX wieku”, a swoją pozycję ugruntował powieścią „Rogi”, doskonale odnajduje się również w medium opowieści graficznych.
"Gdy zacząłem tworzyć komiksowe scenariusze, to niemal od razu uświadomiłem sobie, że odkryłem własny żywioł. To była forma pisania, którą lubiłem najbardziej" – deklaruje Joe Hill, pomysłodawca bestsellerowej serii „Locke&Key”, na podstawie której platforma Netflix zrealizowała wysokobudżetowy serial grozy. Autor specjalizujący się w pisaniu zarówno powieści, jak i opowiadań, popkulturowy erudyta świadomie wykorzystujący gatunkowe wzorce fantastyki, został niedawno architektem nowatorskiego projektu ze świata komiksu. Został zaangażowany do nowej inicjatywy wydawniczej DC Comics jako koordynator prac nad komiksową linią poświęconą horrorowi.

Pod szyldem Hill House Comics ukaże się pięć miniserii komiksowych utrzymanych w konwencji grozy. Będą to propozycje przeznaczone dla odbiorców, którzy cenią bezkompromisowe historie. Opętania, czarna magia, tajemnice pradawnego rodu, kosmiczne moce – oto motywy charakteryzujące opowieści graficzne z nowego wydawnictwa.

mg/mat prasowe