Czas pożegnać się z Originals

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2022 21:35
YouTube poinformowało, że oficjalnie kończy ze swoimi produkcjami Originals. Platforma uległa konkurencji i nie udało jej się nawiązać walki z Netflixem czy Amazon Prime. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Worawee Meepian / Shutterstock.com

"W 2016 r. utworzyliśmy YouTube Originals, dział w YouTube poświęcony wspaniałym nowym programom z naszymi twórcami i kierowany przez weterankę branży Susanne Daniels. Jednak wraz z szybkim rozwojem pojawiają się nowe możliwości, a nasze inwestycje mogą wywrzeć większy wpływ na jeszcze większą liczbę twórców, gdy staną się wsparciem dla innych inicjatyw. Przyczyniło się to do naszej decyzji o zamknięciu YouTube Originals. W przyszłości będziemy finansować tylko programy, które są częścią naszych funduszy Black Voices i YouTube Kids" - czytamy w oświadczeniu przygotowanym przez YouTube. 

Filmy i seriale tworzone specjalnie pod marką YouTube Originals nie zyskały uznania wśród internautów, dlatego postanowiono po 6 latach działalności zamknąć cały projekt. Do takiej decyzcję przyczyniło się także większe zainteresowanie internautów takimi platformami jak Netflix czy Amazon Prime Video.

mk


Zobacz więcej na temat: youtube