Tomasz Makowiecki i Kasia Nosowska w duecie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 17:38
Oto „Nie ma nas”.
Kasia Nosowska i Tomek Makowiecki
Kasia Nosowska i Tomek MakowieckiFoto: mat. prasowe Universal Music Poland

Tomek Makowiecki opublikował właśnie nowe nagranie. Pełna emocji piosenka nosi tytuł "Nie ma nas" i stworzona została w duecie z Kasią Nosowską. Słowa napisał Roman Szczepanek, partię gitary dograł Holden Kryszak, a całość zaaranżował i wyprodukował Tomek Makowiecki.

"Był grudzień i właśnie wróciliśmy z zespołem z koncertów do naszej sali prób w Gdańsku. Nastroje były dość podłe. Wszyscy rozjechali się do domów, a ja postanowiłem zostać na noc z instrumentami i o czwartej nad ranem utwór był już niemalże gotowy" - wspomina Tomek. "Od początku wiedziałem, że to jest wspaniały materiał na duet, ale to wydawca zapytał mnie, co sądzę o tym, żeby zaprosić Kasię Nosowską. Wiedziałem, że to świetny pomysł, lecz od razu wydał mi się nierealny. Ktoś taki jak Nosowska pozostawał w sferze moich marzeń. Za namową Pawła Tetłaka z UMP napisałem do niej i wysłałem mp3. Chwilę potem usłyszałem w słuchawce głos Kasi, która szczerze ucieszyła się z mojej propozycji i nie szczędziła słów zachwytu nad piosenką. Jestem szczęściarzem. Myślałem o spotkaniu z Kasią w studio, lecz z braku czasu nie doszło do niego. Całość nagraliśmy zdalnie - w samotności - i myślę, że dzięki temu ten utwór ma jeszcze większą siłę".

"Od lat należę do wcale niemałego grona wielbicieli oczywistego wręcz talentu Tomka" – tym razem opowiada Katarzyna Nosowska. "Jesteśmy wszyscy grupą niepocieszonych częstotliwością z jaką Tomasz korzysta ze swojego daru. Przy podejmowaniu decyzji o współpracy mam tylko jedno kryterium oceny – czy piosenka porusza głęboko ukryte, pod warstwą dorosłego umiarkowania, delikatne struny emocji. W tym przypadku poruszone zostały wyraźnie".

Posłuchajcie.

Tomasz Makowiecki feat. Nosowska - Nie Ma Nas / YouTube Tomek Makowiecki

MaH

Zobacz więcej na temat: Kasia Nosowska