Pierwsze zdjęcia z planu filmu o życiu boksera Jerzego Kuleja

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 16:55
Film trafi na ekrany kin jesienią 2024 roku.
Pierwsze zdjęcia z planu filmu o życiu boksera Jerzego Kuleja
Pierwsze zdjęcia z planu filmu o życiu boksera Jerzego KulejaFoto: mat prasowe

Zdjęcia do filmu Kulej” wystartowały na początku października, a prace nad filmem trwają od 2019. Będzie to historia boksera legendy, podwójnego mistrza Europy oraz ośmiokrotnego mistrza Polski, który jako jedyny wywalczył dwa złota olimpijskie. Fabuła będzie koncentrować się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na Olimpiadzie w Tokio i następnie powtórzył ten sukces w Meksyku. To historia sportowca ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, które stanowiło fundament sukcesu Jerzego. Twórcy pokażą prywatne wyzwania, jakie musiał pokonać bokser, żeby osiągnąć szczyty sportowej kariery.

W główną rolę wciela się Tomasz Włosok, w roli Heleny Kulej, żony Jerzego pojawi się Michalina Olszańska. Andrzej Chyra gra trenera reprezentacji Polski – Feliksa „Papę” Stamma. Tomasz Kot występuje w roli pułkownika, szefa klubu sportowego Gwardia.

Za reżyserię odpowiada Xawery Żuławski („Odwilż”, „Apokawixa”, „Krew z krwi”, „Mowa ptaków”, „Wojna polska-ruska”, serial „Pitbul”). 

Film Kulej” wejdzie do kin w październiku 2024 roku.

mg