Billie Eilish i Finneas z drugim Oscarem w karierze

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 17:20
Faworyci sięgnęli po najważniejszą nagrodę w świecie filmu.
Finneas i Billie Eilish z Oscarami za piosenkę What Was I Made For?
Finneas i Billie Eilish z Oscarami za piosenkę "What Was I Made For?"Foto: David Fisher/Shutterstock/Rex Features/East News

Gala rozdania najważniejszych nagród filmowych za nami. Billie Eilish wraz z bratem Finneasem zdobyli drugiego Oscara w swojej karierze, triumfując w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna za "What Was I Made For?" nagrane do filmu "Barbie". W 2022 duet wygrał za "No Time To Die", motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie.

- Śnił mi się o tym koszmar ubiegłej nocy. Bardzo dziękuję Akademii. Nie spodziewałam się, że to nastąpi. Jestem niezmiernie szczęśliwa i zaszczycona - powiedziała Eilish w swojej przemowie, odbierając statuetkę z rąk Ariany Grande.

Eilish podziękowała reżyserce filmu "Barbie", Grecie Gerwig, przyjaciołom oraz dawnym nauczycielom tańca i chóru, zauważając, że ci ostatni jej nie lubili, ale dobrze wykonywali swoją pracę.

Billie Eilish, FINNEAS - What Was I Made For? (Live From The Oscars 2024) / YouTube: Billie Eilish

Sean Ono Lennon odebrał Oscara za Najlepszy krótkometrażowy film animowany za "War Is Over!", którego był producentem wykonawczym. Dzieło było inspirowane utworem "Happy Xmas (War Is Over)" Johna Lennona i Yoko Ono.

Tegoroczna gala Oscarów miała dużo momentów muzycznych. Andrea i Matteo Bocelli wykonali poruszającą wersję "Time To Say Goodbye (Con Te Partirò)" podczas sekcji in memoriam, w trakcie której uhonorowano m.in. Tinę Turner, Matthew Perry'ego, Billa Lee i wielu innych.