X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wysokie stężenie CO2 w mieszkaniach działa na nas tak samo, jak smog"

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 16:29
Co czwarty Polak min. raz w tygodniu we własnym domu oddycha powietrzem o zbyt wysokim stężeniu dwutlenku węgla - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Netatmo. To zła informacja, zwłaszcza, że według danych WHO, większość z nas aż 90 procent czasu spędza w pomieszczeniach.
Audio
  • Jak poprawić jakość powietrza w mieszkaniach? (Ratujemy świat/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Niezdrowy poziom CO2 w mieszkaniach

Zgodnie z pomiarami firmy Netatmo, w niemal 26 procentach polskich mieszkań, min. raz w tygodniu zostaje przekroczony próg stężenia dwutlenku węgla (to aż 1000 cząstek na milion ppm). Nasze mieszkania nie są odpowiednio wentylowane. Częściowo za niewystarczającą wymianę powietrza w pomieszczeniach odpowiadają nasze złe nawyki. Co drugi Polak nie wietrzy mieszkania co razy dziennie, jak zalecają organizacje zdrowia publicznego. 

Najlepsze najprostsze metody. Otwórz okno dwa razy dziennie

- Stężenie dwutlenku węgla w powietrzu bardzo często wynika z tego jaka ilość osób na co dzień przebywa w danym pomieszczeniu - wyjaśniał Michał Sroka z firmy Netatmo. - Tam, gdzie na co dzień znajduje się wiele osób, a użytkownicy przestrzeni nie dbają o właściwą wymianę powietrza tam poziom stężenia CO2 będzie bardzo wysoki. 

- Tylko dzięki zapewnieniu odpowiedniej wentylacji możemy poprawić jakość powietrza w mieszkaniach. Monitorujmy poziom CO2 na zewnątrz i wewnątrz naszych domów - podkreślał ekspert. 

A zbyt wysokie stężenie dwutlenku węgla to problemy z koncentracją, problemy ze snem, lub wybudzanie się z niego w środku nocy, wysokie stężenie CO2 w mieszkaniach działa na nas tak samo, jak smog. Jak to zmienić? Jak kontrolować jakość powietrza w mieszkaniach? Więcej na ten temat w rozmowie.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Sroka (Netatmo)

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 14.18

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"EKOiści" - Czwórka promuje ekologiczny tryb życia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 15:52
"EKOiści" to projekt edukacyjno-muzyczny, którego głównym założeniem jest promowanie przyjaznych środowisku zachowań. Składają się na niego audycje, konsultacje ekologiczne i koncerty. Ekoambasadorami cyklu zostali: Marta Zalewska, Szpilersi i Funk da System.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Recykling w modzie. Mniej znaczy kreatywniej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 20:11
Jedna z największych marek kojarzonych z fast fashion zadeklarowała, że do 2030 roku do produkcji swoich ubrań będzie wykorzystywać wyłącznie produkty z recyklingu i materiałów przyjaznych środowisku, coraz więcej marek oferuje zniżki w zamian za ubrania, które zostaną oddane do ponownego przetworzenia. Czy te zmiany, to początek rewolucji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma Planety B". Jak rozmawiać o kryzysie klimatycznym?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 14:03
"Nie ma Planety B" to projekt, który powstał, by dać słuchaczom solidną dawkę wiedzy na tematy związane z kryzysem klimatycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Pięta: bycie poza fast fashion czyni cię buntownikiem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 09:15
Kiedyś organizatorka targów mody i projektantka, dzisiaj promuje ekologiczny styl życia. Od ponad roku nie kupiła ani jednego ubrania. Na czym polega strategia zrównoważonego kupowania? O tym w Czwórce opowiedziała Anna Pięta.
rozwiń zwiń