Kultura łączy siły dla klimatu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 10:02
W audycji "Ratujemy Świat" porozmawiamy o inicjatywie "Muzea dla klimatu".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Zyabich

Muzea dla klimatu to otwarta grupa robocza i cykl spotkań dotyczących wyzwań stojących przed instytucjami kultury wobec zmian klimatycznych. Zaproszenie skierowane jest do muzealników i muzealniczek, a także osób pracujących w publicznych instytucjach kultury, ale nie ogranicza się do tej grupy i jest otwarte na wszystkie osoby zainteresowane tematem.

Podczas takich spotkań można korzystać z wiedzy zaproszonych ekspertów, a także dzielić się własnym doświadczeniem, pomysłami i lekturami oraz słuchać tych, którzy zechcą dołączyć. Punktem wyjścia są zdefiniowane tematy związane z kluczowymi aspektami funkcjonowania instytucji kultury. Każdy z nich wprowadza inną perspektywę, ale nie jest odrębną całością i w sposób oczywisty zazębia się z pozostałymi kwestiami. Przygotowane przez nas krótkie teksty wychodzą od wstępnych diagnoz i kreślą bardzo ogólne propozycje zmian, które powinny być punktem wyjścia do dalszej dyskusji. 

Sprawdzimy też aplikacje, które pozwolą ci być bardziej eko. Nie oszukujmy się - nie ma aplikacji, które pozwolą nam z dnia na dzień zostać eko. Ale, jako że coraz więcej mówi się o działaniu na rzecz naszej planety, regularnie pojawiają się usługi czy podpowiedzi, które pokierują nas co zrobić, by być jak najbardziej eko. 

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy we wtorek (12.05) w godz. 14.05 - 15.00. Program poprowadzi Kasia Dydo.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia
Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak walczyć z suszą? Pomoże nawet zwykła beczka

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 17:30
Jedna czwarta ludzkości zmaga się z kryzysem wodnym, a Polska jest obecnie wśród krajów o najmniejszych zasobach wody w Unii Europejskiej. - W tej chwili poziom polskich wód jest niepokojący, a to dopiero początek maja i lato jeszcze się nie zaczęło - mówi ekolog Sławek Brzózek. 
rozwiń zwiń