Przewodnik miejskiego ogrodnika

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 05:31
Uważasz, że uprawa warzyw w mieście jest niemożliwa? Że potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy i sporej działki? Ten e-book zmieni to przekonanie!
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Joshua Resnick/Shutterstock.com

Poradnik miejskiego ogrodnika pomoże Ci zrealizować marzenia i wyhodować własne, czerwone od słońca, soczyste pomidory. Słodkie o apetycznym aromacie, który przeniesie Cię w czasy dzieciństwa. W poradniku znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i wątpliwości. Dowiesz się, jak dbać o własne pomidory, ogórki czy poziomki. O e-booku porozmawiamy z autorami - Grupą Inspekty.

W audycji także sprawdzimy, jak zmiany klimatyczne wpływają na jakość życia, zdrowie i bezpieczeństwo ludzi w Afryce. Efekty zmian klimatu obserwowane w Zimbabwe to przede wszystkim brak opadów i powtarzające się susze. Brak wody powoduje nie tylko malejącą powierzchnię terenów przeznaczonych pod uprawę, ale również ograniczoną dostępność pastwisk i wodopojów dla zwierząt hodowlanych. Niskie opady mają również wpływ na spadek zapotrzebowania na pracę dorywczą, pogarszając tym samym sytuację ekonomiczną gospodarstw domowych i ich dostęp do żywności.

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy we wtorek (14.07) w godz. 14.05 - 15.00. Program poprowadzi Kasia Dydo.

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeciek" w galerii. Nowa wystawa w Hydropolis

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 14:00
Ekologiczne porady, przykłady dobrych praktyk i skuteczne rozwiązania – nowa wystawa we wrocławskim Hydropolis  łączy w sobie zabawę i naukę.
rozwiń zwiń