3 miliardy zwierząt dotknięte pożarami

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 07:05
Pożar buszu w Australii spowodował ogromne straty na kontynencie. Najnowszy raport WWF mówi, że ucierpiały 3 miliardy zwierząt. 
Pożar lasu w Australii
Pożar lasu w AustraliiFoto: Alf Manciagli/ Shutterstock

W tej grupie są ssaki, gady, ptaki czy żaby - ogień strawił ich siedliska lub pozbawił życia. Pożary w Australii trwały od sierpnia 2019 do marca 2020. Ogromny wynik raportu poraża, 3 miliardy to prawie trzy razy więcej niż szacowano jeszcze w styczniu. W "Ratujemy świat" porozmawiamy o tym z ekspertem z WWF. 

W audycji sprawdzimy też czym jest ekologiczny transport. Okazuje się, że w tej grupie znajdują się nie tylko pojazdy napędzane prądem, ale też wodorem. Powstają już pierwsze prototypu samochodów i autobusów z takim właśnie bezemisyjnym zasilaniem. Czy taka właśnie będzie przyszłość motoryzacji?

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy we wtorek (04.08) w godz. 14.05 - 15.00. Program poprowadzi Maciej Wójcik

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia Australia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy czeka nas świat bez koali?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 17:39
W wyniku pożarów w Australii liczebność koali spadła z 38 tysięcy osobników do 16 tysięcy. Naukowcy obliczają, że do 2050 roku koale wyginą. Czy można temu zapobiec i pomóc tym bezbronnym zwierzętom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biebrzański Park Narodowy powraca do życia. "Spędźmy tam weekend, albo i dłużej"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 16:00
- Warto przez chwilę tu pomieszkać, poznać tę przyrodę, zanurkować do rzeki w ubraniu, albo przemoknąć do suchej nitki czy po prostu wpaść w błoto - mówi Czwórce Tadeusz Daniłko, przewodnik po Biebrzańskim Parku Narodowym. - Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowego miejsca, które właśnie odradza się po kwietniowych pożarach. 
rozwiń zwiń