Audioriver to nie tylko muzyka, ale też ekologia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 09:42
Organizatorzy festiwalu Audioriver obok muzyki stawiają też na ekologię. Proponują byśmy zajrzeli do swoich szaf i sprawdzili, ilu ubrań nie założyliśmy od ostatnich trzech, sześciu czy dwunastu miesięcy. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

Co roku 60% produkowanej odzieży idzie na przemiał. Te najgorszej jakości są palone lub zalegają na wysypiskach. Tylko 1% ubrań podlega recyklingowi. Potem zajrzyjcie na facebookowy profil festiwalu Audioriver, gdzie Jagna Niedzielska z zaproszonymi gośćmi rozmawia o tym, co możemy w tej sytuacji zrobić. Naszym gościem będzie właśnie Jagna, która opowie, czego możemy spodziewać się w festiwalowym module: Audioriver goes green.  

Ada Janiszewska przybliży słuchaczom nowe zjawisko ekologii cyfrowej czyli ekologicznej kampanii społecznej stworzonej w oparciu o bezpłatne materiały cyfrowe. 

Okazuje się, kampanie społeczne, poruszające bardzo aktualne tematy,jak przeciwdziałanie zmianom klimatu, można stworzyć z darmowych materiałów dostępnych na wolnych licencjach. Centrum Cyfrowe, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny i zespół Kompost udowadniają, że cyfrowy recykling i sztuka mogą pomóc w edukacji klimatycznej. 

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy we wtorek (11.08) w godz. 14.05 - 15.00. Program poprowadzi Karina Terzoni

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mural zawalczy z warszawskim smogiem

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 08:04
Znamy już billboardy oczyszczające powietrze, antysmogowe chodniki. Teraz przyszła pora na murale, które pochłaniają zanieczyszczenia powietrza, a w ramach inicjatywy City Forest ozdobią 14 miast świata. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary w Australii. WWF: zginęły lub ucierpiały trzy miliardy zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 18:50
Prawie trzy miliardy zwierząt - ssaków, gadów, ptaków i żab - zostało zabitych lub pozbawionych siedlisk przez niszczycielskie pożary w Australii trwające od sierpnia 2019 do marca 2020. - Część z tych gatunków może nie odrodzić się już za naszego życia, a część prawdopodobnie nie odrodzi się nigdy - mówiła Agnieszka Veljković z WWF Polska. 
rozwiń zwiń