Ograniczam się. Nowe, "serdeczne" miejsce dla ekologii

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 14:30
Klub Ograniczam Się to projekt, który ma w moim sercu szczególne miejsce. Realizując go, spełniam swoją misję i marzenie o serdecznym miejscu w sieci skupionym wokół ekologii - opowiada kasia Wągrowska. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/LightField Studios

Klub Ograniczam Się to przede wszystkim ludzie i wartościowe treści. To społeczność wrażliwa na tematy związane z dbaniem o siebie, swoje najbliższe otoczenie i środowisko. Od strony technicznej - to także wygodna, internetowa platforma wiedzy. Korzystasz z niej trochę jak z platform filmowych - wybierasz interesujący temat, oglądasz kiedy chcesz i rozwijasz się w swoim tempie. Podczas webinarów, wyzwań, warsztatów poznajesz narzędzia, dzięki którym w Twoim życiu zachodzą realne zmiany na lepsze. W końcu rozumiesz, jak naprawdę działa recykling, wiesz o co chodzi z pestycydami, potrafisz założyć balkonowy warzywniak. 

Zamiast kupować nowe meble, odnawiamy stare. Przeczytane książki wysyłamy w świat w ramach "book crossingu", "złotym rączkom" powierzamy nasz sprzęt AGD, ubrań szukamy w second-handach. Ideologia "less waste" przestała być postrzegana jako fanaberia, dziś jest to sposób na życie, który ma coraz więcej zwolenników. Coraz chętniej sięgamy po rzeczy używane i nie dotyczy to już tylko odzieży. Co więcej - nie chodzi nam także o oszczędzanie pieniędzy, a bardziej o to, by ograniczyć zużycie surowców. Ubrania po starszym rodzeństwie, albo podręczniki od uczniów z wyższych roczników - to chyba wszyscy znamy z dzieciństwa. Ale dziś w Polsce istnieje także szeroki rynek kupowania mieszkań i samochodów z tzw. drugiej ręki. W audycji także Ada Janiszewska sprawdzi, w jaki sposób konflikty zbrojne wpływają na środowisko?

Sprawdź także:

***

Na audycję "Ratujemy świat" zapraszamy w piątek (04.03) po godz. 15.05. Program poprowadzi Marta Hoppe.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka ekologia recykling

Czytaj także

Kompostowanie dzieje się samo, ale warto zaprosić dżdżownice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:51
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Recykligu. A recykling to jedna z głównych idei przyświecających działaniom zmierzającym do ocalenia naszej planety. Resztki naturalne warto rozkładać w kompostownikach i wykorzystywać do nawożenia roślin. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

System kaucyjny. Butelki z kaucją zadbają o naszą planetę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 19:00
Jeszcze niedawno dzieciaki biegały do sklepów z pustymi, szklanymi butelkami, żeby je oddać i otrzymać kaucję. Dziś, kiedy duże firmy zwiększają produkcję opakowań jednorazowych, już niewiele osób o tym pamięta. System kaucyjny może to zmienić. 
rozwiń zwiń