X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Falkon 2019. "Zaczęło się od małego konwentu, dziś odwiedzają nas tysiące"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 19:34
Szturmowcy z Gwiezdnych Wojen, Starkillerzy, fani przebrani za postaci z Deadpoola. Takich postaci nie zabrakło na jubileuszowej, 20. odsłonie lubelskiego festiwalu Falkon.
Audio
  • Organizatorka Festiwalu Falkon 2019 o atrakcjach tegorocznej edycji (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Grupa Filmowa Darwin na festiwalu Falkon „Świat fantastyki jest nam bardzo bliski” (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Andrzej Pilipiuk w Audycji fantastycznej. "Stosuję płodozmian. Opowiadania i książki piszę naprzemiennie" (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Cosplay króluje na festiwalu Falkon. „Podświetlane dodatki, gadżety, stroje, które mają kilka warstw” (Audycja fantastyczna/Czwórka)
  • Ania Viljanen "Inkoholiczka" o świecie fantastyki w blogosferze (Audycja fantastyczna/Czwórka)
Czwórka na festiwalu Falkon w Lublinie
Czwórka na festiwalu Falkon w LublinieFoto: Mateusz Tomaszuk/Czwórka

FALKON 1200.jpg
Festiwal Fantastyki Falkon 2.0. "Będą reprezentacje każdego uniwersum"

Pojedynek na miecze piankowe, warsztaty tańca irlandzkiego, spotkania... między innymi z pisarzem Andrzejem Pilipiukiem, twórcami z Grupy Filmowej Darwin, Anną Viljanen - autorką geek-lifestyle’owego bloga "Inkoholiczka" oraz Agatą Ściburą - organizatorką festiwalu. Co działo się na tegorocznej odsłonie festiwalu Falkon? Posłuchajcie. 

Konwent organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" od lat doceniany jest przez polskich i zagranicznych twórców, którzy chętnie biorą udział w licznych spotkaniach autorskich. 9 listopada Czwórka nadawała prosto z festiwalu. Po godz. 16.00 Mateusz Tomaszuk zabrał słuchaczy w podróż do świata wyjątkowych dźwięków. W plenerowej audycji "Muzyczne Biuro Podróży" gościli zespoły: Bergamasca, Ethnopolia i Odpust Zupełny.

Przeczytaj też: Muzyczne Biuro Podróży na Falkonie. Muzyka, cosplay i czary >>>

- Zaczęło się od małego konwentu, który organizowaliśmy w szkołach, na salach gimnastycznych, w czasach kiedy fantastyka nie była jeszcze tak popularna. Dziś to ogromna impreza, którą odwiedzają tysiące - mówiła organizatorka Agata Ścibura. - W halach Targów Lublin przechadzają się postaci z "Ricka i Morthy'ego", "Nowych Szat Króla", gier i kultowych filmów. Cosplay to coś, co uczestnicy kochają najbardziej. To ich wkład w tworzenie fantastyki - opowiadała. 

W programie festiwalu znalazły się bloki tematyczne, spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne, pokazy oraz wystawy, dwa turnieje branżowe: "NERD" i "KOSplay" oraz stoiska z różnymi rodzajami gier - planszowymi, komputerowymi i konsolowymi. Więcej o tym, co działo się w ramach jubileuszowej, 20. odsłony Falkonu w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Audycji Fantastycznej

Prowadzi: Weronika Puszkar 

Data emisji: 9.11.2019

Godz. emisji: 16.05

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak