Czeluść Festiwal 2021. Tak było w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 07:50
Zagięte czasoprzestrzenie, dużo ciężkiego basu i hip-hopowej alternatywy - właśnie zakończyła się czwarta odsłona festiwalu Czeluść 2021. Impreza odbyła się pod patronatem Czwórki w klubie Hol w Krakowie.
Czeluść Festiwal 2021
Czeluść Festiwal 2021Foto: Kamil Jasieński

Posłuchaj
54:35 2021_07_31 21_05_02_PR4_Czworka_na_festiwalu_Czelusc.mp3 Kosa i Bażant o tym, co działo się w klubie Hol (Czwórka na festiwalu Czeluść/Czwórka)

 - W tym roku Czeluść to podwójna radość. Po pierwsze line-up szczelnie wypakowany najlepszymi artystami, po drugie - możliwość wzięcia udziału w imprezie, która odbywa się na żywo, a nie online - podsumowuje Kamil Jasieński. - Koncerty i sety trwały do wczesnych godzin porannych, a pierwszego dnia na scenie królowała Hewra. Ten występ przyciągnął mnóstwo ludzi pod scenę. Na scenie też był tłok, bo Hewra wystąpiła w  20-osobowym składzie.

Czeluść Festiwal 2021 Czeluść Festiwal 2021

Czeluść Festiwal 2021 na zdjęciach - ZOBACZ GALERIĘ >>

czelusc1200P.jpg
Czeluść Festiwal. "To będzie najmocniejsza odsłona"

Czeluść Festiwal to coroczne wydarzenie muzyczne odbywające się w okresie letnim w Krakowie. Tym razem odbyła się w przestrzeni klubu HOL. - Klub mieści się w legendarnym już budynku krakowskiego Hotelu Forum, w sali żyrandolowej, czyli w olbrzymiej hali konferencyjnej. To mocny punkt w historii miasta, więc festiwalowicze mieli okazję nie tylko posłuchać muzyki, ale też zapoznać się z samym miejscem – mówił w Czwórce Jan KOSA Kosiński z kolektywu Czeluść.

Posłuchaj
02:37 CZWÓRKA Tedy o trendy - czelusc - 01.08.2021.mp3 Czeluść 2021 w relacjach uczestników festiwalu (Tędy po Trendy/Czwórka)

 

Czeluść, czyli Kosa i Jutro/fot. Kamil Jasieński/Czwórka Czeluść, czyli Kosa i Jutro/fot. Kamil Jasieński/Czwórka

Team znany jest słuchaczom Czwórki. Czeluść, czyli KOSĘ i JUTRØ można usłyszeć w roli współautorów audycji "Wieczór Rezydentów" w poniedziałki w godz. 19.05 - 20.00.

Posłuchaj
04:14 CZWÓRKA Pierwsze slysze - czelusc 02.08.2021.mp3 Czeluść Festiwal 2021 - za kulisami (Pierwsze słyszę/Czwórka)

 

POSŁUCHAJ Dźwięki od duetu Czeluść >>>

festiwal publiczność 1200 x 500.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na festiwalu Czeluść >>>

Festiwal łączy w sobie muzykę bassową z nową falą hip-hopu. Na tegoroczny line-up złożyły się występy nanych raperów z Polski oraz ciężkie i mroczne sety znanych producentów muzyki, którą od pięciu lat swoimi składankami promuje kolektyw Czeluść. Na dwóch scenach, wystąpiło prawie 40 artystów. Byli to m.in. Zdechły Osa, Belmondawg, Bażant, Hewra, Malik Montana i Kaz Bałagane.

Czeluść Festiwal - LINE-UP >>>

Źr. Czeluść - AETHERBOY1 - PULL UP (from CZELUŚĆ #6 compilation) / CZELUŚĆ

Przez cały weekend Czwórka była w Krakowie, a o tym, co działo się na festiwalu opowiadali Kamil Jasieński i jego goście w specjalnej plenerowej audycji prosto z klubu Hol. 

Zdechły Osa Zdechły Osa

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty >>>

***

mat. pras./kd