Formuła 1. Szef zespołu Renault: za wcześnie mówić o przyszłości Kubicy

PAP
Marcin Nowak 14.07.2017

- Robert Kubica zawsze był szybki, jeździł bardzo regularnie, skutecznie. Ale dzisiaj po dwóch seriach testów jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jego przyszłości - powiedział szef zespołu Formuły 1 - Renault Sport F1, Cyril Abiteboul.

Abiteboul podczas piątkowych treningów przed GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone nie potwierdził pojawiających się informacji o tym, że Kubica może przed GP Węgier pod koniec lipca otrzymać do testów najnowszy model bolidu francuskiego teamu.

Czytaj dalej
Robert Kubica 1200 F.jpg
Robert Kubica znów w bolidzie Renault

- Nie ma żadnych poważnych przeszkód, ale sytuacja jest dość skomplikowana ze strony formalnej, dzisiaj za wcześnie o tym mówić - dodał dyrektor zarządzający zespołu.

Kubica w czerwcu i lipcu dwa razy jeździł bolidem Lotus-Renault z 2012 roku. Pierwszy test w czerwcu odbył się w Walencji, drugi w ostatnią środę na francuskim torze Paul Ricard. Wyniki były bardzo obiecujące, po testach media informowały, że Kubica ma coraz większe szanse, aby w ekipie Renault zastąpić jeszcze w tym roku Brytyjczyka Jolyona Palmera, który dotychczas nie zdobył ani jednego punktu.

Największym sukcesem Polaka w F1 jest zwycięstwo w Grand Prix Kanady 2008 w Montrealu. Trzy lata później musiał wycofać się z F1 wskutek wypadku na trasie rajdu samochodowego w Ligurii, w którym odniósł poważne obrażenia, tracąc częściowo władzę w jednej ręce.


man