Logo Polskiego Radia
Organizatorzy


Partner akcji
Trójka
Agnieszka Gierczak 07.12.2011

Wylicytuj mistrzowskie stroje Justyny Kowalczyk i Karoliny Wozniacki!

Przed nami już przedostatnia z aukcji "Idą Święta". Tym razem mamy nie lada gratkę dla miłośników sportu - kombinezon Justyny Kowalczyk oraz strój i rakietę Karoliny Wozniacki.
Justyna KowalczykJustyna KowalczykPAP/EPA/MIKE STURK
/

Pierwszym z przedmiotów jest kombinezon startowy Justyny Kowalczyk, w którym nasza mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich startowała w sezonie 2009/2010. W nim właśnie wygrała w 2010 roku Tour de Ski – prestiżowy cykl zawodów.

Na historycznym stroju jest podpis Justyny Kowalczyk, do tego czapeczka z biało-czerwoną flagą, zupełnie nowa.

Mamy też niespodziankę dla fanów tenisa oraz Karoliny Wozniacki - najlepsza tenisistka na świecie (nr 1 rankingu WTA) podarowała nam wyjątkowy zestaw. Składa się ze sportowej sukienki zawodniczki (zaprojektowanej przez słynną angielską projektantkę mody Stellę McCartney) oraz profesjonalnej rakiety firmy YONEX. To sprzęt, w którym Dunka polskiego pochodzenia startowała m.in. w turnieju Masters w Stambule.

/

To nie jedyne wspaniałe przedmioty, jaki będziemy licytować w trakcie trzeciej już tegorocznej aukcji w ramach akcji "Idą Święta". Co jeszcze podarowały nam na ten szczytny cel znane osoby? Sprawdźcie Państwo sami na stronie idaswieta.pl.

Na aukcję zapraszamy 9 grudnia 2011. Zaczynamy o godz. 16!

Dzięki akcji "Idą Święta" od kilku lat wspieramy rodzinne domy dziecka z całej Polski. Pomagamy dzieciakom z tych domów wyrównać szanse edukacyjne. Dzięki Waszej hojności przez cały rok podopieczni Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział w zajęciach językowych, wyrównawczych, sportowych i artystycznych. Poznają najciekawsze miejsca w Polsce, spełniają swoje marzenia. Wiemy, że dodatkowa edukacja pomoże im w lepszym starcie w dorosłość.

Wszystkie zebrane w czasie akcji pieniądze trafiają na konto Funduszu Edukacyjnego.

Płyta Idą Święta 5

Płyta już w sklepach!

Piosenki
  • 1. Karp 2011/ Wykonawcy: Przyjaciele Karpia i Kwartet Rampa
  • 2. Szara kolęda/ Wykonawcy: Wojciech Młynarski z zesp. pod kierownictwem A. Jagodzińskiego
  • 3. Noc tajemna/ Wykonawcy: Anna Szałapak oraz Jacek Bylica - fortepian, Tomasz Góra - skrzypce
  • 4. Trudno nie wierzyć w nic/ Wykonawcy: RAZ DWA TRZY
  • 5. W zimowe dni/ Wykonawcy: Anna Maria Jopek z zespołem
  • 6. mpaKOmpaBIEmpaTA/ Wykonawcy: LAO CHE
  • 7. Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie/ Wykonawcy: Artur Andrus – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon, kontrabas, instr. perkusyjne, Krzysztof Kawałko – gitara, Wojciech Stec – gitara
  • 8. Trójko/ Wykonawcy: zespół BANJO PROSZĘ w składzie: Zbigniew Zamachowski – śpiew i banjo, Piotr Polk – śpiew, Wojciech Malajkat – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon