Logo Polskiego Radia
Organizatorzy


Partner akcji
Trójka
Agnieszka Gierczak 08.12.2011

Idą Święta: Zdobądź płyty The Rolling Stones!

Piotr Metz, dziennikarz muzyczny Trójki, podarował nam na licytację dwie, niezwykłe płyty analogowe, które przeszły do historii muzyki rockowej - "Sticky Fingers" i "Their Satanic Majesties Request" zespołu The Rolling Stones.
Idą Święta: Zdobądź płyty The Rolling Stonescommons. wikimedia.org/Mario Escherle

Their
Their Satanic Majesties Request

Obie płyty przeszły do historii popkultury nie tylko ze względu na zawartość muzyczną, ale także niezwykłe okładki. Jedna, wymyślona przez Andy’ego Warhola z prawdziwym rozporkiem (album "Sticky Fingers") oraz druga – okładka płyty "Their Satanic Majesties Request" – trójwymiarowa.

To nie jedyny wspaniały przedmiot, jaki będziemy licytować w trakcie trzeciej już tegorocznej aukcji w ramach akcji "Idą Święta". Co jeszcze podarowały nam na ten szczytny cel znane osoby? Sprawdźcie Państwo sami na stronie idaswieta.pl.

Na aukcję zapraszamy 9 grudnia 2011. Zaczynamy o godz. 16!

Sticky
Sticky Fingers

Dzięki akcji "Idą Święta" od kilku lat wspieramy rodzinne domy dziecka z całej Polski. Pomagamy dzieciakom z tych domów wyrównać szanse edukacyjne. Dzięki Waszej hojności przez cały rok podopieczni Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział w zajęciach językowych, wyrównawczych, sportowych i artystycznych. Poznają najciekawsze miejsca w Polsce, spełniają swoje marzenia. Wiemy, że dodatkowa edukacja pomoże im w lepszym starcie w dorosłość.

Wszystkie zebrane w czasie akcji pieniądze trafiają na konto Funduszu Edukacyjnego.

Płyta Idą Święta 5

Płyta już w sklepach!

Piosenki
  • 1. Karp 2011/ Wykonawcy: Przyjaciele Karpia i Kwartet Rampa
  • 2. Szara kolęda/ Wykonawcy: Wojciech Młynarski z zesp. pod kierownictwem A. Jagodzińskiego
  • 3. Noc tajemna/ Wykonawcy: Anna Szałapak oraz Jacek Bylica - fortepian, Tomasz Góra - skrzypce
  • 4. Trudno nie wierzyć w nic/ Wykonawcy: RAZ DWA TRZY
  • 5. W zimowe dni/ Wykonawcy: Anna Maria Jopek z zespołem
  • 6. mpaKOmpaBIEmpaTA/ Wykonawcy: LAO CHE
  • 7. Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie/ Wykonawcy: Artur Andrus – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon, kontrabas, instr. perkusyjne, Krzysztof Kawałko – gitara, Wojciech Stec – gitara
  • 8. Trójko/ Wykonawcy: zespół BANJO PROSZĘ w składzie: Zbigniew Zamachowski – śpiew i banjo, Piotr Polk – śpiew, Wojciech Malajkat – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon