Logo Polskiego Radia
Organizatorzy


Partner akcji
Trójka
Agnieszka Gierczak 14.12.2011

Idą Święta: wylicytuj rękopis Adama Zagajewskiego

"Spróbuj opiewać okaleczony świat./ Pamiętaj o długich dniach czerwca/ i o poziomkach, kroplach wina rosé." - tak zaczyna się wiersz Adama Zagajewskiego, który po zamachach 11 września podnosił Amerykanów na duchu. W piątek zlicytujemy jego rękopis.

Wiersz powstał wiosną 2000 roku w Stanach Zjednoczonych, ale popularność zyskał w następnym roku, po ataku na World Trade Center. W specjalnym numerze tygodnika "The New Yorker", poświęconemu wydarzeniom z 11 września, został opublikowany w angielskim przekładzie pt. "Try to Praise the Mutilated Word".

Rękopis
Rękopis Adama Zagajewskiego

To nie jedyny wspaniały przedmiot, jaki będziemy licytować w trakcie czwartej już tegorocznej aukcji"Idą Święta". Co jeszcze podarowały nam na ten szczytny cel znane osoby? Sprawdźcie Państwo sami na stronie idaswieta.pl.

Na aukcję zapraszamy 16 grudnia 2011. Zaczynamy o godz. 16!

Dzięki akcji "Idą Święta" od kilku lat wspieramy rodzinne domy dziecka z całej Polski. Pomagamy dzieciakom z tych domów wyrównać szanse edukacyjne. Dzięki Waszej hojności przez cały rok podopieczni Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział w zajęciach językowych, wyrównawczych, sportowych i artystycznych. Poznają najciekawsze miejsca w Polsce, spełniają swoje marzenia. Wiemy, że dodatkowa edukacja pomoże im w lepszym starcie w dorosłość.

Wszystkie zebrane w czasie akcji pieniądze trafiają na konto Funduszu Edukacyjnego.

Płyta Idą Święta 5

Płyta już w sklepach!

Piosenki
  • 1. Karp 2011/ Wykonawcy: Przyjaciele Karpia i Kwartet Rampa
  • 2. Szara kolęda/ Wykonawcy: Wojciech Młynarski z zesp. pod kierownictwem A. Jagodzińskiego
  • 3. Noc tajemna/ Wykonawcy: Anna Szałapak oraz Jacek Bylica - fortepian, Tomasz Góra - skrzypce
  • 4. Trudno nie wierzyć w nic/ Wykonawcy: RAZ DWA TRZY
  • 5. W zimowe dni/ Wykonawcy: Anna Maria Jopek z zespołem
  • 6. mpaKOmpaBIEmpaTA/ Wykonawcy: LAO CHE
  • 7. Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie/ Wykonawcy: Artur Andrus – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon, kontrabas, instr. perkusyjne, Krzysztof Kawałko – gitara, Wojciech Stec – gitara
  • 8. Trójko/ Wykonawcy: zespół BANJO PROSZĘ w składzie: Zbigniew Zamachowski – śpiew i banjo, Piotr Polk – śpiew, Wojciech Malajkat – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon