Logo Polskiego Radia
Organizatorzy


Partner akcji
Trójka
Agnieszka Gierczak 12.12.2011

Idą Święta: Dzięki Państwu dzieci wyjadą na narty!

W Kędzierzynie-Koźlu mieszka kilka rodzin zastępczych, które założyły stowarzyszenie. W zeszłym roku udało się zorganizować wyjazd ich podopiecznych na ferie do Wisły. Niestety nie wszystkie dzieci mogły pojechać, ponieważ zabrakło pieniędzy.
Idą Święta: Dzięki Państwu dzieci wyjadą na nartyGlow Images

Reporterka Trójki dotarła do osób, którym pomagamy dzięki naszej akcji "Idą Święta". Poznała rodziny zastępcze z Kędzierzyna-Koźla, które starają się zapewnić swoim podopiecznym wypoczynek w trakcie ferii zimowych. Niestety, gdy w rodzinie jest ośmioro dzieci, wysłanie każdego na wakacje jest właściwie niemożliwością.

Tak było np. rok temu, członkowie stowarzyszenia postanowili zorganizować wypoczynek dzieciom w górach. Z wielodzietnych rodzin na narty najczęściej wyjechało tylko jedno czy dwoje dzieci. W tym roku, dzięki Państwa pomocy, wszyscy, także rodzice, pojadą na narty.

- Wcześniej finansowaliśmy wyjazd całkowicie ze swoich środków, w tej chwili mamy wsparcie. To będzie dla nas duża pomoc - mówi jedna z kobiet prowadzących rodzinny dom dziecka.

Rodziny ze Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dobra Rodzina" odwiedziła w Kędzierzynie-Koźlu Agnieszka Furtak.

Już w piątek 16 grudnia zapraszamy Państwa na ostatnią licytację w ramach akcji "Idą Święta.

Płyta Idą Święta 5

Płyta już w sklepach!

Piosenki
  • 1. Karp 2011/ Wykonawcy: Przyjaciele Karpia i Kwartet Rampa
  • 2. Szara kolęda/ Wykonawcy: Wojciech Młynarski z zesp. pod kierownictwem A. Jagodzińskiego
  • 3. Noc tajemna/ Wykonawcy: Anna Szałapak oraz Jacek Bylica - fortepian, Tomasz Góra - skrzypce
  • 4. Trudno nie wierzyć w nic/ Wykonawcy: RAZ DWA TRZY
  • 5. W zimowe dni/ Wykonawcy: Anna Maria Jopek z zespołem
  • 6. mpaKOmpaBIEmpaTA/ Wykonawcy: LAO CHE
  • 7. Ballada o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie/ Wykonawcy: Artur Andrus – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon, kontrabas, instr. perkusyjne, Krzysztof Kawałko – gitara, Wojciech Stec – gitara
  • 8. Trójko/ Wykonawcy: zespół BANJO PROSZĘ w składzie: Zbigniew Zamachowski – śpiew i banjo, Piotr Polk – śpiew, Wojciech Malajkat – śpiew, Łukasz Borowiecki – akordeon